logo

trugen jacn

ÇKP’İN GİZLİ BELGESİ : UYGURLARA KIL KADAR ACIMA,ŞAFKAT- MERHAMET ASLA GÖSTERME!

Birkaç saat  önce ABD’nın  önde gelen gazetelerinden The New York Times Çin Komünist Partisi Merkezi komitesi tarafından  yayınlanan Çok Gizli Gizlilik dereceli bir İç genelge(toplam 400 sayfa) belgeyi  elde ettiğini açıkladı. Gazetenin Pekin Muhabiri Austin Ramzy çevirisi ile  derhal bu gizli belgenin kısa bir özetini neşretti.  Yayınlanan bu gizli belge ÇKP yönetiminin günümüzde işgali altındaki Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere yönelik toptan soykırım uygulamaları ile Çin toplama kamplarının esas amaçları hakkında   önemli ip uçları vermektedir. Bu çok gizli belgenin kısa bir özeti  Almanya’da yaşayan Doğu Türkistanlı Uygur Türkü yazar ve aktivist Ekrem İlk tarafından Uygur Türkçesine çevrilerek kişisel sosyal medya sayfasında yayınlanmıştır.  Yazının Türkçe çevirisin aşağıda bilgilerinize ve Ekrem İlk’e de teşekkürlerimizi sunuyoruz.(UYHAM)

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

ÇKP MERKEZ KOMİTESİ TARAFINDAN ÇIKARILAN ÇOK GİZLİ DERECELİ   YENİ BELGELERİ SIZIDIRILMIŞTIR. BUNA GÖRE ÇİN YÖNETİMİNİN MÜSLÜMAN TÜRKLERİ TOPTAN KAMPLARA HAPSETMESİNDEKİ TEMEL AMACI HAKKINDA İP UÇLARI VERİYOR  

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

   TÜRKLERE EN UFAK ACIMA VE ŞAFKAT ASLA GÖSTERİLMEYECEK !

 ÇKP Merkez komitesinin çok gizli bu belgesi 2017’den beri Çin’in Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere yönelik toptan tutuklama ve kolektif bir şekilde toplama kamplarına kapatılmasına dair programlı icraatlarının  nasıl başladığı ve daha Sonra ne şekilde yaygınlaştırılıp genelleştirildiği  hakkında ayrıntılı bilgiler vermektedir. Günümüzde Uygur bölgesinde milyonlarca Müslüman Uygur,Kazak,Kırgiz ve diğer azınlık olarak tanımlanan Çinli olmayan Türk halkları    yeniden inşa edilen devasa  Toplama Kamplarında hapsedilmiş durumdadır. Bu  özet tercüme ile  ayrıntıların tamamını burada anlatmam elbette mümkün değildir.Bu Belge ve hikayesi için  belki haber/analiz ve çevirilerini aylarca vermeye çalışacağız.

Hong Kong’taki gösterileri izlemek ve haber yapmak için günlerce ortadan kayboldum.Bunun için de kabul edilemez bahane ve gerekçeler  uydurmak zorunda kaldım.Bunun için hepinizden özür diliyorum.Lütfen bunun için beni bağışlayınız. Ben gizlenerek ÇKP.’nin en üst yönetim kadrosundakilerin ancak erişebileceği bu gizli belgeleri  incelerken Hong Kong’ta her gün ve  yüzlerce kez gösteriler meydana geldi. Bu arada Hong Kong Sokaklarındaki bu gösterileri (Devrimi) izlemek ve görmek için ne kadar  aceleci davranmak istesem de bizim yazı işlerindeki arkadaşlarımız bu belgelerin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olarak tercüme ve tanzim işlerini bir an tamamlayabilmek için büyük çabalar gösterdi.

ÇKP’nın Bu Çok Gizli Belgelerini Sızdıran  Adsız Kahraman ÇKP Üst Yönetiminden Birisidir.

ÇKP Üst yönetiminin bu gizli belgelerini bizlere ; hür dünyaya ulaştıran isimsiz kahraman  Çin’in Siyasi oluşumu içinde yer alan bir üst düzey ÇKP yetkilisidir:Bu yetkilinin bu gizli belgeleri  sızdırarak açığa çıkarmasındaki esas amacının ÇKP Genel Sekreteri Xi Jingping Liderliğindeki kadroların ortak kararı olan Müslüman Uygurların toptan tutuklanarak hapsedilmesi uygulamasının sorumluluğundan kendisi kurtarmak olduğunu ifade ediyor.

400 sayfalık bu belgenin  200 sayfaya yakın bölümü  ÇKP Merkez Genel Sekreteri Şi Jingping Uygur Bölgesi Eyalet ÇKP Genel Sekreteri Çen Çuvenggou  ile yine  Uygur Bölgesel ÇKP Merkez Komitesi  Kanun ve Politik  Bölüm Başkanı Cu Heylu’nun konuşmalarını içermektedir. 

150 sayfalık diğer bölümü ise  Doğu Türkistan’da yaşayan ve azınlık olarak tarif edilen Müslüman Türk Halklarını  nasıl ve ne şekilde kontrol edilmesi konusunda yayınlanan talimat ve genelgeleri ihtiva ediyor.

ÇKP Genel Sekreteri ve ÇHC.Devlet Başkanı Xi Jingping 2014’deki bir açıklamasında ÇKP Diktatörlüğü  organlarının “3 Çeşit Güç’e Karşı “ sert darbeler vurmak   kampanyasında Müslüman Türklere  en ufak(kıl kadar) merhamet ve acıma ve şafkat gösterilmemesi gerekiğini emretmiştir.

Ağustos 2016’da Pekin tarafından  Tibet’ten naklen  Urumçi’ye atanan   Bölgesel  ÇKP genel Sekreteri Çin Çuvenggou  Uygur bölgesine gelir gelmez  Devlet Başkanı Xi Jingping’ın yukarıdaki sözünü bir kez daha teyit ederek tekrarlamıştır. Bölgesel ÇKP’nın Yeni atanan Genel Sekreteri Çin ayrıca  emrindeki ÇKP yöneticilerine “ Kukum-Taklan Kılış Hucumu = Ezerek un haline getirilinceye kadar  Saldırmak ve yok etmek “ içerikli emrin derhal yerine getirilmesi ve saldırılara derhal başlamalarını talimatlandırmıştır. Ayrıca Çin,”Radikal Olmaları İhtimal dahilinde görülen Belirsiz kişilerin tutuklanması gerektiği  ve bunun için bu durumdaki suçlu adaylarının derhal hapsedilmeleri  emrini vermiştir.

Bu gizli belgenin insanı en çok düşündüren ve hayrete düşüren kısmı şudur ; “Her hangi bir sebep veya gerekçe  ile tutuklanarak Toplama kamplarına hapsedilenlerin ortada kimsesiz ve bakıcısız kalan çocuklarına Ana Babalarının hapsedildikleri Toplama Kamplarının anlatılması  talimatıdır. Bu bölümün içi  tamamen  tehdit,korkutma ve şantajlarla  doldurulmuştur. Müslüman Uygurların  dini inaçları ve Milli duygu ve düşünceleri   Radikal- Bölücü aşırı Akımlar olarak tanımlanmış ve bu  fikir ve düşüncelerin bulaşıcı olduklarına dair kısımları tıbbı tanımlamalarla  doldurulmuştur. Hasta olarak tanımlanan ve suçlanan bu kişilere  ÇKP’nın  sahip çıktığı ve onların  tedavi edilerek iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması için  verilen bir çok vaatları de içermektedir.  

Kaynak : https://www.nytimes.com/…/asia/china-xinjiang-documents.html/

Etiketler: » » » » » » » »
Share
905 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ