logo

trugen jacn
13 Haziran 2014

ÇİN,TEKBİR GETİREN 5 MÜSLÜMAN UYGUR’U DAHA KATLETTİ.

مارالبشى ناھىيەسىدە “ئاللاھۇئەكبەر” دەپ ۋاقىرىغان  5 ئۇيغۇر ئوققا تۇتۇلغان

Uyghur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’ın Maralbaşı ilçesinde 5 Müslüman Uygur’u Tekbir getirdikleri iddiası ile öldürdüğü açığa çıktı.
Pekin’de Çince olarak yayınlanan “Dünya’da Zaman” gazetesinin haberine göre 25 Mayıs’ta Tarlada çalışmakta olan ve sabah namazlarını Tarlada kılan Uygur Çiftçiler dua’dan sonra yüksek sesle takbir getirdikleri için , 3 kişinin vurularak öldürüldüğünü 2 kişinin ise canlı ele geçirildiğini duyurdu.
Uygur Haber ve Araştırma Merkezi’nin ulaştığı bilgilere göre olayın doğrusu ve gelişimi şöyle ; “ 25 Mayıs’ta Tarla’da çalışan Çiftçiler sabah namazını tarla’da eda ediyorlar. Bunlardan 5 kişi bir köşeye çekilip dinlenmek için yatıyorlar. Yönetim, Daha önce bölgede  Terör şüphelileri ihbar edenlere  5 bin – 500 bin Yen(Yaklaşık 900- 90 bin $) arasında ödül verileceğini ilan etmişti. Bu para ödülüne tamahlanan ve yol kıyısında uyumakta olan 5 Uygur çiftçi’nın Hükümetin aradığı ve ödül koyduğu “Teröristler” olabileceğini düşünen bir diğer Çiftçi bunları Polis’e ihbar ediyor. Çin polis ve askerleri bölgeyi kuşatma altına alıyorlar ve rastgele uyarı ateşi açıyorlar. Silah sesinden uyanan Çiftçiler Tekbir getirerek ayağa kalkması ile birlikte yayılım ateşine tutulup öldürülüyorlar.Bunların eşyaların arasından bir adet Kur’an Kerim ile bir diğerinini cebinden bir cep çakısı buluyorlar. İşgal güçleri bulunan bu eşyaları “Muhtemel Terör Eyleminin Delili” olarak kabul ediyorlar. Bu çiftçi katliamını gerçekleştiren Polis ve Askerler büyük miktarda para ile ödüllendiriyorlar.
Resmi Tengritag Sitesinin bildirdiğine göre ; Sözde Özerk Bölge Kamu Güvenliği Bakanlığı konulan yüklü miktardaki para ödülünü alabilmek için “Sadık Vatandaş”ların ihbar sayısında büyük artış olduğunu ,22 Mayıs intihar olayından sonra 300 suç dosyasının çözüldüğünü açıklamıştır.
Çin işgal yönetimi bir yandan Müslüman Uygurları çeşitli bahane gerekçe ve suçlamalarla zindanlara tıkarken, toplumun birlik ve beraberliği bozmak ve bir birlerine olan güveni sarsmak amacı ile zayıf iradeli ve hain ruhlu bazı insanları maddi imkanlar sağlayarak kullanmakta.
Çin, yeniden uygulamaya koyduğu Uygurları  “ Birbirlerini ispiyonlatarak ve ihbar Ettirerek ,kırdırarak, Yeniden Yok Etmek” hareketini ülke ve toplum geneline yaymak için tüm propaganda ve kandırma yöntemlerini kullanmaktadır.
Komünist ve Sosyalist maskeli Çin Faşizmının Müslüman Uygurları bir birlerine kırdırarak yok etme yöntemini uluslar arası topluma ifşa ederek uluslar arası topluma iletmek ve duyurmak, öncelikli olarak muhacerette yaşayan bizlerin görevimiz olmalıdır.
Biz Müslüman Uygur Türkü muhacirler olarak ; Vatanımız ve Milletimize olan görevimizi bıkmadan usanmadan ve bütün engelleri aşarak sürekli ve sistemli bir şekilde yerine getirmeliyiz.

Kaynak  :

新疆巴楚5名暴徒持刀高喊”圣战”袭警 3人被毙

新疆巴楚5名暴徒持刀高喊”圣战”袭警 3人被毙

Etiketler: »
Share
1136 Kez Görüntülendi.