logo

trugen jacn
03 Aralık 2014

ÇİNLİ GENERAL’İN EVİNİDEN 12 KAMYON PARA VE MÜCEVHER ÇIKTI..!

cinli-general

Çin ordusunda üst düzey görev yapan generallerden Xu Caihou, beraberinde 12 kamyon dolusu mücevher ve parayla tutuklandı.

General Xu Caihou Çin’de 2012 Aralıkta başlatılan yolsuzlukla mücadele kampanyasının en üst düzey hedeflerinden biri oldu. Yolsuzlukla Mücadele Kurumu olarak çalışan Disiplin Denetim Kurumu’nun web sitesine göre 2014 Eylül ayına kadar 74 bin Çinli yetkili hakkında dava açıldı.

Generalin evindeki arama Mart ayında gerçekleştirildi, ancak onun inanılmaz zenginliği ile ilgili bilgiler bu hafta ortaya çıktı. Güvenlik yetkilileri sadece nakit parasının bir ton ağırlığında olduğunu açıkladı.

Polisin, general Xu Caihou’un Pekin’deki evinde aramasında bulunan para ve mücevherler kaydını tutmak bir hafta sürdü ve bulunan servet 12 kamyon ile götürülebildi.

Ancak General Xu’nın gizli birikimi yolsuzlukla mücadele kampanyası sırasında ele geçirilen en büyük zenginlik değil. Mayıs ayında güvenlik güçleri Penyuanya Wei Devlet Kömür Enerji Komisyonu Başkan Yardımcısı gözaltına alınmıştı. “Xinhua” ajansına göre bu devlet yetkilisinin evinde sakladığı 200 milyondan fazla yuanı saymak için 16 banknot sayma makinesi kullanılmış, dördü aşırı kullanımdan dolayı yanmıştı.

 

Kaynak;Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Etiketler: » » » » »
Share
1435 Kez Görüntülendi.