logo

trugen jacn
01 October 2019

ÇİN’İN UYGUR TÜRKÜ ÇOCUKLARA YÜREK DAĞLAYAN ZULMÜ : MÜSLÜMANLAR NEREDESİNİZ ?

Ankara merkezli Müdafaa-i İslam Hareketi Genel Koordinatörü İbrahim Ceylan, Doğu Türkistan’da zulüm gören Müslümanlar için çağrıda bulunarak, “Türkistan’da 30 milyon Müslüman, Ateist olmaya zorlanıyor.” diyerek kamuoyuna şu soruyu yöneltti: “Yüzlerce Sivil Toplum Kuruluşu, onlarca yazılı görsel medya, İslam Coğrafyası’nın Müslümanları neredesiniz ?” diye sordu.

İbrahim Ceylan Resimleri ile ilgili görsel sonucu

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)


Ankara merkezli Müdafaa-i İslam Hareketi Genel Koordinatörü İbrahim Ceylan Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’daki baskı,zulüm ve soykırım uygulamalarını gündeme taşıdı ve ve İşgalci Çin’in bu insanlık dışı uygulamalarına sert tepki gösterdi.

Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi Taha Emre ÖZDEMİR’E konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ceylan şunları söyledi ;” “Çin yönetimi tarafından ebeveynleri zorla gözaltına alınan ailelerin çocukları, isimleri değiştirilerek yetimhanelere yerleştiriliyor. Ebeveynleri hala hayatta olsalar bile, çocuklar için ‘yetim’ denilerek yeni belgeler veriliyor. Yetimhanelerde onları Mao’cu olarak yetiştiriyorlar.” ifadelerini kullandı.

Müslüman Türk Erkekleri Ya Öldürülüyor veya Hapsediliyorlar

Çin işgal yönetiminin Doğu TÜrkistan’da yaşayan Müslüman Türk erkeklerini çeşitli gerekçeler ileri sürerek katlettiklerini, öldürmediklerini ise Hapishanelere veya toplama kamplarına atıldığını belirten Ceylan sözlerini şöyle sürdürdü ; “Bin yıldır Çin’e direnen Türkistan’lı kahramanların yok olmasına sessiz kalırsak, İslam Dünyası ikinci Moğol faciası yaşayabilir. Çin, sessiz sedasız İslam’ın bin küsür yıllık cephesi Doğu Türkistan’ı zulüm mahşerine çevirdi. Erkekler ya mezarda ya da zindanda.”şeklinde konuştu.

Fotoğraf açıklaması yok.
Çin malları almak ya da satmak caiz değildir’

Çin mallarının ithali ve ticaretine dair görüşlerini de açıklayan Ceylan ; “İçinde bulunduğumuz şu aşamada Çin malları almak ya da satmak caiz değildir. Müslüman iş adamları alternatif ürünler imal etmek için seferber olmalıdır. Çin, Ümmet’in yürekli evlatlarını sessizce yok ediyor. Çocuklarsa bir yalnızlıklarına bir de babalarına ağlıyorlar.”dedi.

Yüzlerce Sivil Toplum Kuruluşu Neredesiniz?’

Doğu Türkistan’daki İşgalci Çin baskı,zulüm ve soykırım uygulamalarına karşı İslam dünyası ve Türkiye’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının sessizliğine değinen Ceylan TÜRK STK:larına da şu çağrıda bulundu ; “Türkistan’da 30 milyon Müslüman ateist olmaları için zorlanıyor. Bu gerçeklerden sonra İslam dünyasının sessizliğini anlayamıyoruz! Bu dava hor, bu dava öksüz! Şairin dediği gibi, Doğu Türkistan davası gariplerin davası, öksüz dava. Türk dünyası İslam dünyası Doğu Türkistan’da yaşananlara daha ne kadar tepkisiz sessiz kalacaksınız? Doğu Türkistan’da milyonlarca insanın çocukları kamplarda Çinliler tarafından asimile ediliyor. Sadece Türkiye’de 5000’den fazla Sivil Toplum Kuruluşu, 30’dan fazla Ulusal Tv Kanalı, 45 Ulusal Gazete, yüzlerce radyo var. Peki neden Doğu Türkistan’ın haber değeri yok? Neden gündeme getirmiyorsunuz.?” sözleri ile tepki gösterdi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve açık hava

Kaynak : theworldnews.net/tr-news/cin-in-uygur-turku-cocuklarina-yurek-daglayan-zulmu-muslumanlar-nerede?fbclid=IwAR1iZ

Etiketler:
Share
231 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ