logo

trugen jacn

ÇİN’İN İŞGALİNDEKİ DOĞU TÜRKİSTAN’DA KURDUĞU AUSCHWETZ TİPİ NAZİ KAMPLARI

Bu yıl Holokost’un sona ermesinden bu yana 75 yıl ve Srebrenica katliamından 25 yıl geçmiş bulunuyor. Çin’in Uygur bölgesindeki soykırımları,Holokost’tan bu yana topraklarında en kötü kitle öldürme cinayetleri olarak tarihe geçmiş bulunuyor.

Xinjiang shows we haven't learnt a thing from Auschwitz | Opinion

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İspanyol filozof George Santayana ünlü bir şekilde şöyle dedi: “Geçmişi hatırlayamayanlar, onu tekrarlamaya mahkumdur.”

Oysa bugün, gözlerimizin hemen önünde, dünya yeniden sessizlik ve soğuk bir kayıtsızlıktan vazgeçmediği için Çin’de başka bir soykırım ortaya çıkıyor.

Batı Çin eyaleti Xianjiang’da, Uygur olarak bilinen yaklaşık 12 milyon eski bir Müslüman cemaat, Çin’in acımasız komünist rejiminin elinde en korkunç ve konuşulamaz suçlara maruz kaldı.

Zorla sterilizasyonlardan, kürtajlardan ve müdahaleci doğumdan korunmadan, en büyük iki Uygur vilayetindeki nüfus artış oranları 2015-2018 yılları arasında % 84 azaldı .

Çin hükümeti azınlıklar politikası konusunda dünyanın önde gelen bilim adamlarından biri olan Dr. Adrian Zenz’e göre , Sincan’daki doğum oranı, geçen yıl neredeyse yüzde 24 düşerek, ülke genelinde yüzde 4,2’ye geriledi .

Ancak korku burada bitmiyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı’na göre , şimdi bir milyondan fazla Uygur, açlıktan, kötü muamele gördüklerinden, işkence gördüklerinden, tecavüze uğradığı, tecavüze uğradığı ve hatta öldürüldüğü kamplarda Çin tarafından gözaltına alındı .

Soğukkanlı bir şekilde, Orwellian tarzında, Çin hükümeti bu tesislere ” mesleki eğitim merkezleri ” diyor. Ancak gerçekte, toplama kamplarına kıyasla daha uygundur .

Çin bu önlemlerin gerekli olduğunu iddia ediyor çünkü Uygurlar iç teröre karıştılar ve bu nedenle “yeniden eğitilmeleri” gerekiyor. Bununla birlikte, bunu destekleyecek çok az güvenilir kanıt vardır ve hiçbiri gerçekleşen süpürme baskısını haklı göstermeyecektir.

Çin’in vahşeti daha fazla şok edemeyeceğini düşündüğünüzde , Uygurların geçen haftasında, kafaları traşlı, gözleri bağlı, zincirlenmiş ve trenlere sürülen, bu kamplara giden ürpertici görüntüler ortaya çıktı.

Özellikle modern insanlık tarihinin bu en karanlık fasıllarında ailesi hem hayatta kalan hem de yok olan biri olarak Holokost karşılaştırmaları yapmaktan nefret ediyorum, ancak bu tür paralellikleri devlet destekli etnik temizlik ve soykırımın ezici kanıtları karşısında çizmek imkansız. Çin Komünist rejimi tarafından.

Bugün temel fark, Holokost sırasında Müttefikler’in Auschwitz’i bilmediklerini iddia ederken, Çin’in ahlaksız vahşetinin tam önümüzde, gerçek zamanlı olarak tam olarak ortaya çıktığıdır.

ABD, şimdiye kadar Çin’e karşı durup her türlü anlamlı eylemde bulunmaya hazırlanan tek ülkedir.

blob:https://videos.newsweek.com/da502f47-7074-480e-a2b2-47351212fc11

Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Xianjiang’daki Çin hükümeti eylemlerini ” yüzyılın lekesi ” olarak nitelendirdi ve Çin’in insan hakları ihlalleri konusunda ” kendi liginde ” olduğunu iddia etti .

Hazine Departmanı da bu suçlardan sorumlu Çinli yetkililerin bazılarına Magnitsky yaptırımları uygularken, Başkan Trump Uygur İnsan Hakları Politikası Yasasını imzaladı ve ABD’ye Çin istismarlarını hedefleyen çok daha fazla araç verdi. kullanıma hazır olduğunu işaret etti.

Bu arada, Sincan Uygurlar tarafından zorla çalıştırma ile yapılan malların ABD pazarına girmemesini sağlamak için Kongre’den önce iki taraflı bir yasa tasarısı var .

Bir sonraki ve belki de en güçlü adım, bir imzacı olan Çin’e karşı Soykırım Suçunun Önlenmesi ve Cezalandırılması Sözleşmesini çağırmak olmalıdır .

Ancak, kimse yardım edemez ancak uluslararası toplumun geri kalanı nerede?

Müslüman dünya tamamen kendi halkının katledildiği çığlıklara sırtını döndü. As Ilan Berman Amerikan Dış Politika Konseyi anlaşılacağı bunlar tamamen Çin tarafından devredışı edilmiş, onların sessizlik sözde yardım ve yatırım milyarlarca dolar ile satın aldı.

Son zamanlarda 1000’den fazla parlamenterin İsrail’in Batı Şeria üzerindeki egemenlik uygulamasını önerdiğini kınan bir mektubu imzalamayı başaran Avrupa, Çin söz konusu olduğunda bir fısıltıdan daha fazlasını toplayamadı.

Bu arada, soykırım ve insanlığa karşı işlenen suçlara karşı bir siper hizmet etmek için Holokost’un ardından oluşturulan Birleşmiş Milletler, Çin Güvenlik Konseyi veto sanal sanal dokunulmazlığı garanti etmekle birlikte sağır edici derecede sessiz kaldı. BM Watch’a göre, aynı zamanda, iğrenç bir adaletsizlik eyleminde, Çin şimdi BM İnsan Hakları Konseyi’ne seçilecek .

1986 Nobel Barış Ödülü’nü kabul konuşmasında, Holokost’tan kurtulan Elie Wiesel bizi “adaletsizliği önlemek için güçsüz olduğumuz zamanlar olabilir, ancak hiçbir zaman protesto yapamadığımız bir zaman olmamalı” dedi.

Burada da sessiz kalamayız, böylece Çin’e suçları için cezasız kalıyoruz. Uygur halkı için konuşmalıyız.

Kaynak : https://www.newsweek.com/china-xinjiang-auchwitz-holocaust-genocide-world-silent-1520032?amp=1& (Arsen Ostrovsky uluslararası bir insan hakları avukatıdır .)

Share
278 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ