logo

trugen jacn

SÖMÜRGECİ VE İŞGALCİ ÇİN’İN “BİR KUŞAK-YOL”ADLI PROJESİNİN KARA TRENİ TÜRKİYE’DE

Çin’in yüzyıllardır ısrarla sürdürdüğü Batı’ya Taşma-Yayılma ve Türk Coğrafyasını sömürgeleştirme ve daha sonra işgal etme amaçlı milli hedefinin 21.yüzyıldaki versiyonu olan “Bir Kuşak-Bir Yol” emperyalist ve sömürgecilik projesinin ilk kara treni Kars üzerinden Türkiye’ye giriş yaptı ve 06 Kasım 2019’da Ankara’ya ulaştığı bildirildi. ÇKP Faşist yönetimi Doğu Türkistan Türklerine her türlü baskı,zulüm ve işkenceler uygularken, insanlık dışı çeşitli alçaklıklar yaparken ve milyonlarca Müslüman Türkü haksız ve hukuksuz bir şekilde Çin Nazi Kamplarında ölüme gönderirken ÇKP’nin yüzsüz,utanmaz ve rezil yönetimi sanki hiç bir cinayet işlemişcesine kara trenine düşük kaliteli tek kullanımlık mallarını yüklediği bu sömürge trenini Türkiye’de törenlerle karşılanarak yolcu edildi. Şatafatlı karşılamada konuşanların hiç biri Çin sömürgeci sosyal emperyalızmının Müslüman Türklere yönelik Baskı.,zulüm soykırım ve insanlık dışı cinayetlerini aklına bile getiirmedi.Yeter ki Çin’in uğursuz kara treni Türkiye’den geçsin ! Çin’in katlettiği Müslüman Türkler Kimin Umurunda ?

Çin sömürgeci emperyalızminin bu kara bela treninin önümüzdeki günlerde Marmaray tren hattını kullanarak İstanbul üzerinden Avrupa’ya gideceği açıklandı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Türkiye ile Çin ilişkileri her geçen gün daha da yakınlaşıyor. Örneğin iki ülke arasındaki ticaret hacmi 23 milyar doları geçti. Ya da bu yılın ilk on ayında Türkiye’den Çin’e gıda ihracatı 205 milyon dolar oldu. Türkiye’den Çin’e gıda ihracatı geçen yıla göre gıda yüzde 86 arttı.  Gıda ihracatında ilk sırada ise fındık var.  Öte yandan iki ülke arasında önemli bir gelişme de Kuşak Yol üzerinde yaşanıyor. Çin’den hareket eden China Railways Express treni Bakü-Tiflis-Kars hattı üzerinden Türkiye’ye giriş yapmıştı. Elektronik eşya taşıyan yük treni bugün Ankara’da oluyor.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

ÇİN – AVRUPA ARASI 18 GÜNE İNİYOR

Ankara’da özel bir tören ile karşılanan yük treninin güzergahında İstanbul olacak. Marmaray’dan geçecek ilk yük treni olacak tren ardından Avrupa yolculuğuna devam edecek. Bakü-Tiflis-Kars hattı ile Türkiye ve Çin arasındaki mesafe 1 aydan 12 güne indi.  Marmaray ile ise Çin ve Avrupa arasındaki mesafe de 18 güne düşecek.

Çin’in Xi’an şehrinden yola çıkıp, Türkiye üzerinden Avrupa’ya geçecek China Railway Express adlı kargo treni Kazakistan’ın ardından BTK hattında olan Azerbaycan ve Gürcistan’ı geçerek dün Kars üzerinden Türkiye’ye giriş yapmıştı.

Tren, Demir İpek Yolu üzerinden Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan ve Slovakya’yı geçerek Prag’a ulaşacak.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, iç mekan
Fotoğraf açıklaması yok.

Kaynak : Ajanslar

Share
849 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ