logo

trugen jacn

HAN IRKÇILIĞIN AĞABABASI TÜRK SOYKIRIMCISI ÇİN ABD’Yİ IRKÇILIĞI ÖNLEMEYE ÇAĞIRDI (!)

Çin, ABD'yi azınlıklara karşı ırkçılığı önlemeye çağırdı

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin Irkçılığı ile Han Naziminin ağababası ve Türklerin soykırımıcı katili ÇKP yönetimi , ABD’nin Minnesota eyaletindeki Minneapolis kentinde siyahi George Floyd’un polis şiddeti sonucu öldürülmesinin ardından ABD’ye, azınlıklara karşı ırkçılığı önleme çağrısında bulunduğu açıklandı.

21. yüzyılın en adi ve aşağılık soykırımcı Katili Çin’in bu yüzsüz,utanamaz ve arlanmaz açıklaması kendisinin en büyük ırkçı olan Çin’in bu hadsız çağrısı sosyal medyada çok büyük ve yoğun tepkilere sebep oldu.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cao Licien,Pekin’de yaptığı açıklamada, Floyd’un ölümüyle ilgili gelişmeleri yekğnden takip ettiklerini öne sürdü.

Kendisi zaten en büyük Irkçı ve ayırımcı olan Çinli Sözcü Cao’nun, ” siyahilerin hayatlarının önemli olduğunu vurgulayarak haklarının korunması gerektiğini” öne sürmesi istihza ile karşılandı ve gülünç bulundu.

Azınlıklara karşı ırkçılığın ABD’de sosyal bir hastalık olduğunu öne süren Sözcü Cao, kolluk kuvvetlerinin karıştığı ırkçılığa dayalı şiddet olaylarının acil olarak ele alınması gerektiğini, azınlıkların yasal haklarını korumak için yükümlülüklerini yerine getirmeye yönelik somut önlemler alacağını umduğunu” öne sürdüğü belirtildi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, yazı

En Büyük Çin Irkçı ve Han Faşisti olan Çin’in ABD’yi ırkçılığı önlemeye çağırması tepki topladı

Çin’in ABD’yi azınlıklara karşı ırkçılığı önlemeye çağırması sosyal medyada tepkilere yol açtı.

Twitter’da çok sayıda kişi, Çin’in azınlık hakları ve ırkçılık konusunda söyleyecek sözü olmadığı yorumunu yaptı.

Sosyal medya’daki paylaşım ve yorumlarda Çin’in işgalı altındaki Uygur Özerk Bölgesi’nde yıllardan beri temel insan haklarını ihlal ettiğini ,onların dini ve etnik kimliğinden vazgeçirmeye zorladığını onları zorla soykırım yapmak ve dönüştürmek için Eğitim Merkezleri adını verdiği Çin tipi Çin Nazı Kamplarına 1-3 milyon arasında Müslüman Uygur,Kazak,Tırgiz başta Müslüman Türkleri baskı zulüm ve çeşitli fiziksel ve psikolojik işkenceleri yaptığını,ileri teknoloji ürünü aygıtlar kullanarak onları takip,gözetleme ve yüz tanıma uygulamaları ile baskı altında yaşamaya mahkum ettiklerini de ifade ettikleri görüldü.

Hong Kong Özel İdari Bölgesi’ndeki demokrasi yanlısı göstericilerin Çin tarafından “Ulusal Güvenlik Yasası” ile baskı altına alınmaya çalışıldığı kaydedildi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve kalabalık

Siyahı İnsanlara Karşı En Büyük Irkçı Saldırıları Çin Gerçekleştirdi

Çin’de yabancıların özellikle de siyahilerin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ikinci dalgasından sorumlu tutularak evlerinden tahliye edildiği, alışveriş merkezleri, restoranlar ve hastaneler dahil kamusal alanlara alınmadığı, evlerinden ve kaldıkları otellerden çıkarılıp sokaklarda onların linç edildiklerine dair görüntüler sosyal medyaya yansımıştı.

Kaynak : Ajanslar ve sosyal medya

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
457 Kez Görüntülendi.