logo

trugen jacn
23 March 2018

ÇİN, TSK.’NIN AFRİN OPERASYONUNU BAHANE EDEREK TÜRKİYE’YE İFTİRA ATIYOR

1949’da bağımsız Doğu Türkistan Cumhuriyetini silah zoru ile yıkarak bu tarihi Türk ana yurdunu işgal eden Komünist Çin bu ülke’de yaşayan Müslüman TÜrklere karşı sakı,zulüm ve sooykırımlarını arttırırken,Doğu Türkistanlıların Kardeş,dindaş ve kandaşları olan TÜrkiye’ye de iftira atmaktan geri durmuyor. ÇKP_Faşist Diktatoryasının emrindeki resmi Çin medyası Türk Silahlı Kuvv etlerinin Efrin operasyonları üzerinden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdogan’ı de suçluyor ve kendisine töhmet atmaktan arlanmıyon.

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)
ÇIN’IN RESMİ HABER AJANSI VE RESMİ GAZETESİ ARAB DÜNYASINI VE KÜRTLERİ ERDOĞAN’A KARŞI AÇIK AÇIK PROVEKE EDİYOR.
Çin’in resmi haber ajansi “Şinhua” ve ÇKP nin resmi gazetesi olan “HALK GAZETESİ” nin dün “ERDOĞAN:” KÜRLERE KARŞİ OPERASYONUMUZ SURIYE’DEN IRAK’A KADAR GENİŞLİYEBİLİR”DEDİ, başlığı altında Arabça yayınladığı haber iblis Çin’in nasıl oyun çevirmekte olduğunun ve nasıl proveke gerişimine tutunduğunun açık göstergisi ve kanıtı mahiyeyindedir.
Çin’in haber ajansları Cümhürbaşkanımız Erdoğan’ın hiç bir zaman kullanmadığı kelimeleri, çok açık bir şekilde kullanmış gibi haber başlığı yapma hakkını ve cesaretini nereden buluyor?
Bu apaçık Cümhürbaşkanımıza yönelik bir iftiradır.
Türkiye’nin etibabarını zedeleme gerişimidir.
Türkiye’nin “PKK/PYD-YPG TERÖR ÖRGÜTLERİNE KARŞI OPERASYONUNU Kürtlere karşı operasyon olarak alğı yaratarak Arab dünyasını Türkiye’ye karşı proveke etme çabasıdır.
Çin ediolijik beslemeleri olan PKK yi neden terör örgütü demekten hatta ve hatta PKK demekten bile onlarca yildir kaçınıyor?
Çin’in bu iftiralarına T.C. Dişisleri bakanlığı ve Anadolu Ajansı derhal nota vermeli.
Neredesin T.C Dişişleri Bakanlığı? Neredesin Anadolu Ajansı? Neredesin TRT?

Etiketler:
Share
668 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ