logo

trugen jacn

BBP GEN. SEKRETERİ TUNÇ : ÇİN’E ” ORASI DOĞU TÜRKİSTAN VE BİZİM ATA YURDUMUZ DEDİK !

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Sekreteri Üzeyir Tunç Partisini ziyaret için gelen Çin’in Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı ile Siyasi Daire Başkanının Doğu Türkistan sözünden rahatsız oldukları yolundaki şikayetlerine karşılık ” ‘Orası, Türklerin anayurdu Doğu Türkistan’dır.. Binlerce yıllık geçmişi olan Türklerin anayurdudur.. Biz Türk milliyetçileri ve Alperenler olarak, köklü bir geçmiş ve Türklerin toprağına ‘Doğu Türkistan’ diyoruz. dediklerini söyledi.

Çinlilerin ziyareti hakkında BBP’den açıklama!

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Çin Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Cheng Weihua ile Büyükelçilik Siyasi Daire Başkanı Birinci Katip Wang Fei son zamanlarda gerçekleştirdiği Doğu Türkistan programları ile Doğu Türkistan’da yaşanan Çin zulmünü anlatarak, Doğu Türkistan davasının kamuoyunda sesi olan Büyük Birlik Partisi’ni ziyaret etti. Ziyarete ilişkin detayları BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut açıkladı. Ünsal Karabulut’un açıklaması şöyle:

(Şehit Osman BATUR’un “Türk’üz deyip çekip çekip vurdular, bizi vurup sordular, ölümden öteye yol mu koydular, dikiliyoruz ulan!” sözleri, dimağımızda diri ve tazedir.)

Değerli arkadaşlar..!
Bugün, Büyük Birlik Partimizin Genel Merkezi’ne ‘Randevu’ alarak gelen ve Sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici ile ‘görüşme talebinde’ bulunan ancak, Genel Başkanımızın da; ‘Genel Sekreter Üzeyir Tunç ve Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut görüşsünler’ talimatı üzerine; Çin’in, Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Cheng Weihua ve Büyükelçilik Siyasi Daire Başkanı Birinci Katip Wang Fei’yi kabul ettik.

*Onlar; ‘Büyük Birlik Partisi ve Alperenlerin ‘Doğu Türkistan’ sözünden rahatsız olduklarını belirttiler. BBP olarak, ‘Orası, Türklerin anayurdu Doğu Türkistan’dır.. Binlerce yıllık geçmişi olan Türklerin anayurdudur.. Biz Türk milliyetçileri ve Alperenler olarak, köklü bir geçmiş ve Türklerin toprağına ‘Doğu Türkistan’ diyoruz. dedik.

*Çinli yetkililer; “Dünya ve Türkiye kamuoyuna; ‘Şincan’ la alakalı dezenformasyon yapılıyor. Orada Vali, Belediye Başkanı ve diğer yetkililerin tümü Uygur Türküdür ‘ Çin devletinin eşit haklarından yararlanmaktalar’ ” BBP olarak da; ‘Çeçenistan’da Rusya’nın dostu ve devşirmesi olan Bir Başkan var lakin, kendi halkının haklarını savunmaktan beri bir başkan. Dolayısıyla, bu klasik olarak ‘söylenen bir sözdür’ pek de inandırıcı değildir. dedik.

* BBP, “Doğu Türkistanlıların insan haklarına olan saldırılar sadece Doğu Türkistan sınırları içerisinde değil, yaşadıkları her yerde Çin tehdidi ya da Çin’in ilgili ülkelerde kurduğu lobicilik ağlarıyla da gerçekleşmektedir.” dedik. Çinli yetkililer; “Bu da dezenformasyon. Gazeteciler geldi ve bölgeyi gezdi.. Böyle bir duruma rastlamadılar.” dediler.

*Biz; gazeteciler gelmeden önceden KURGULANAN bir durum olduğunu, Türk milletinin, dünya kamuoyunun böyle de düşünmesinin tersinin kendileri tarafından ispatlanması/dünya ve Türkiye kamuoyunu ikna etmelerini gerektiğinin altını çizdik..

*Onların; Batı’nın asparagas haberler ve fotoğraflarla orada zulüm olduğuna ilişkin yayınlar yaptığını buna ‘inanmamanız gerekir’ sözlerine; “Hayır… Bizatihi oradan yerinden gelen bilgiler-belgeler var ve zaten Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun da “Dili, dini, etnisitesi ne olursa olsun insanlar doğduğu yerde doyması ve inançlarını rahatça yaşayacağı bir hayalim var” dediğini anlatarak, bizim arzumuz: sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici’nin de defaten dile getirdiği gibi “insanların yaşadıkları ülkelerde (hele kendi ülkesi ise) eşit haklara sahip olmasıdır.” dedik. Ve ardındanda, yayınlar yapabilirler.. Batılılar da yapabilir.. Ancak bizler konuyu-oradaki zulmü onların haberlerine bakarak değerlendirmeyiz. Bizler Türk milletinin sigortası Türk milletinin değerlerinin savunucusu olarak; Mazluma Umut bir hareketiz. Bu mücadele de dün Bosna’yı, Filistin’i, Afganistan’da ki işgalleri, Suriye’de ki zulmü-Türkmenlere yapılan zulmü-Şehit Liderimizin Çeçenistan’da Cevher Dudayev’e ‘destek’ yaptığını biliniz! NEDEN yaptığını da öğrenmeniz lazım.” diye konuştuk.

*Bizlere ziyarette bulundunuz.. Biz Hareket olarak ‘her ne pahasına olursa olsun’ bunları yüksünmeden-çekinmeden-söyleyecek olan bir hareketin insanlarıyız. Orada, soydaşlarımız dilini-dinini yaşayamıyor.. Çinlilerin ‘Uygur kardeşlerimizin evine yerleştirilmesini’ nasıl kabul edebiliriz?. O evlerin üyesi olan bir Uygur kızıyla ‘metazori’ bir şekilde evlenmelerine nasıl rıza gösterebiliriz. Biz Türkler bakınız; Suriye’den gelen 4 milyon insana kucak açtık.. Onları yedirdik-içirdik/konuk ettik. Asimile ettik mi? Dillerini konuşmalarına itiraz ettik mi? Hayır. Çin devleti ise, Uygurların neslini bozacak faaliyetler sürdürüyor.. Orada demografik yapıyı değiştiriyor. Kerkük’te de böyle oldu… Önce Tapu ve Nüfus Kayıtları Barzani ve efradı tarafından imha edildi. Şimdi Doğu Türkistan’da da Çin Devleti bunu yapıyor BU YANLIŞTIR! İnsan Hakları İzleme Örgütünün Çin’in Doğu Türkistan ile ilgili ‘raporu var’ Asimilasyon yaptığını rapor ediyor..
(Yani özetle tüm Doğu Türkistanlıların şiddet zoruyla gönderildiği kamplara işaret ettik. Bu ve diğer ‘zulümlere’ sessiz kalmayacağımızı, söyledik.

*Biz, Büyük Birlik Partisi olarak, 7 Şubat 2019 tarihinde Ankara’da, konusunda uzman bölgeye ait güncel bilgilere sahip ‘Bilim İnsanlarının’ konuşmacı olacağı farklı sunumların yapacakları ‘Doğu Türkistan’ konulu bir Panel düzenlediğimizi ve bu panel için 600 milletvekili, Büyükelçiler, STK ve Parti Temsilcilerini Davetiye gönderdiğimizi ifade ederek Doğu Türkistan’da ‘Zulme’ Son demeye meşruiyet içerisinde devam edeceğimizi söyledik!

*Onlar, “Keşke bu paneli düzenlemeseydiniz! Hiç değilse, ‘Doğu Türkistan’ başlıklı olmasaydı. ‘Şincan’ deseydiniz. Üzüldük!” dediler.
Bizde, duyurulan tarihte panelin gerçekleşeceğini eğer farklı değerlendirmeleriniz olacaksa buyrun Panele ve yapılacak açıklamaları-görüş ve değerlendirmeleri’ duyun/ izleyin. Zaten tüm Büyükelçilere davetiye gidecek. dedik. Sizler ve Devlet yetkilileriniz Büyük Birlik Hareketinin doğşunu ve bugüne kadar ne gibi çalışmalara-faaliyetlere imza attığını araştırın!

*Sebebi ziyaretlerinin Büyük Birlik Partisi’ni ve yöneticilerine bölge ile alakalı bilgiler vermek olduğunu kaydeden Çinli Yetkililer, “Biz notlarımızı aldık.. Güzel bir görüşme oldu.” dediler.

İnsan hakları, adalet, özgürlük gibi sözcüklerin anlamını yitirdiği bu zamanda Doğu Türkistan’a sahip çıkacağız.. Çünkü dünyada ve bizim ülkemizde yaşanan en büyük sorunlardan biri kavramların kirletilmesidir. İnsan hakları kavramlarının doğru anlaşılması için kimden gelirse gelsen zulmü duyurmaya- dik durmaya devam edeceğiz.

Kaynak :  http://habernida.com/cinlilerin-ziyareti-hakkinda-bbpden-aciklama/?f

Etiketler: » » » » » »
Share
442 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ