logo

trugen jacn
28 Eylül 2015

AFGANİSTAN’DA DAEŞ SALDIRISI

afganistanda-es-zamanli-saldiri-18-olu63a01ff8a7a266353470

Kabil (AA) – Nangarhar Valiliği’nden yapılan açıklamada, DAEŞ ile bağlantılı bir gruba mensup yüzlerce silahlı kişinin, Nangarhar’ın Açin ilçesinde sabah saatlerinde en az 10 polis merkezine eş zamanlı saldırı düzenlediği bildirildi.

Kabil (AA) – Nangarhar Valiliği’nden yapılan açıklamada, DAEŞ ile bağlantılı bir gruba mensup yüzlerce silahlı kişinin, Nangarhar‘ın Açin ilçesinde sabah saatlerinde en az 10polis merkezine eş zamanlı saldırı düzenlediği bildirildi.

Valilik yaptığı açıklamada saldırının püskürtüldüğü ve silahlı militanların kontrolüne geçen iki polis karakolunun da yeniden alındığı belirtildi. 

Emniyet yetkilileri, saldırı sonrası Afgan güvenlik güçlerinin, saatler süren çatışmaların ardından bölgelerdeki militanları püskürtmeyi başardığını ve çatışmalar sırasında kendilerinden de kayıplar olduğunu dile getirdi. Afgan medyası ise çatışmalarda en az 60 DAEŞ militanının öldürüldüğünü ileri sürdü. 

Nangarhar‘daki saldırı, DAEŞ’in Afganistan‘da güvenlik güçlerini hedef alan ilk geniş çaplı ve eş zamanlı saldırısı olarak değerlendiriliyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı (AA)

Etiketler: »
Share
1177 Kez Görüntülendi.