logo

trugen jacn

ABD’Lİ SENATÖR JOHN:ÇKP, EŞKİYA VE SUÇ ÇETELERİNDEN OLUŞAN BİR CİNAYET ŞEBEKESİDİR !

ABD Senatosu Uygur Türkleri için sunulan yasa tasarısını onayladı

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

ABD’lı Senatör Jhon Kennedy, Çin Komünist partisi(ÇKP)’nın bir top eşkiya ve suç çetesinin oluşturduğu bir Cinayet Şebekesi olduğunu bilirterek ; ” şimdi bu suç çetesi ile mücadele etmenin zamanı gelmiştir ve bu mücadele bu suç şebekesinin yok edilmesine kadar sürdürülmelidir.” açıklamasında bulundu.

Özgün Asya radyosunun bildirdiğine göre ; Senatör Jhonn Kennedy 19 Temmuz 2020 pazar günü FOX Tv.kanalının sabah kuşağı programına canlı yayın konuğu olarak katıldığı bir söyleşide yukarıdaki sözleri sarfettiğini bildirdi.

Senatör Kenndy programında Çin’in ABD’e yönelik tehdidi hakkında düşüncelerini paylaşarak şunları de ifade etti ;

Siz Çin’e Öpmek için Yüzünüzü Uzatırsanız,O sizi Sırtınızdan Anında Bıçaklar !

Çin Komünist Partisi (ÇKP) bir top suç şebekesi ve zorbalardan oluşan bir cinayet şebekesidir. ÇKP ancak güçten ve kaba kuvvetten anlar.Siz eğer ÇKP’ye samimiyetinizi ifade için ona yüzünüzü uzatırsanız,o anında sizi sırtınızdan bıçaklar. dedi.

Çoban Zayıf ve Beceriksiz İse,Kurt Kudurur

Senatör Kennedy sözlerini Amerikalılara ait ” Çoban Zayıf ve Beceriksiz İse,Kurt Kudurur. ” atasözünü örnek vererek şöyle sürdürdü ; Ben, diğer Senatör arkadaşlarım ile birlikte ABD Şirketlerini Çin’in zzlmetmesi,engellemesi ve kendisine baş eğmesini(teslim olmasını) önleyecek bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyoruz. Bu tasarı yasalaştığı takdirde ÇKP.yönetimine başını eğen ve teslim olan ABD şirketlerine bu yasa gereğince sorşturma açılabilecek ve suçları sabit görülerler cezalandırılacaklardır.” şeklinde konuştu.

ÇKP’nin Uygur ve Tibetlileri Soykırım Yapmasına ve Bastırmasını Kabul Etmeyiz

ÇKP Yönetimi Uygur Müslümanlara ve Budist Tibet halkına ve diğer Çinli olmayan azınlık toplumlara baskı,zulüm ve soykırım uyguluyor.ÇKP’nın etnik Han Çinlisi olmayan bu etnik azınlıklara yaptığı tam bir rezalet ve utanç verici bir uygulama. Müslüman Uygurlar ve Tibetli Budistlerin tek talepleri dini inançlarını korumak ve bunun gereklerini yerine getirebilmektir.Bu talep onların temel insanı haklarıdır.Ama.ÇKP yönetimi onlara “Senin Dinin Çin Komünist Partisidir ” sapık ideolojisini zorla dayatmaktadır. Biz Çin’in bu baskı,zulüm soykırımları ile insan hakları ihllalerine karşı koymamız ve durdurmamız gerekir” şeklinde konuştu.

Senatör Jhonn Kennedy katıldığı canlı programda izleyicilerin Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’daki Çin tipi Toplama kampları ve bu kamplardaki milyonlarca tutuklular ile Tibetteki bastırma ve asimilasyon uygulamaları hakkındaki sorularını de cevaplandırdı.

Share
345 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ