logo

trugen jacn

İŞGALCİ ÇİN,DOĞU TÜRKİSTANLILARI DİNLERİNİ DEĞİŞTİRMEYE ZORLUYOR

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Mekkeli müşriklerin Allah Resulü’nün sahabesine uyguladığı zulümlerin aynısını  günümüzde Pekin’in Müşrikleri olan İşgalci ateist Çin Doğu Türkistanlı Müslümanlara uyguluyor.  Çinli İşgalcılar  İşkence ve baskı ile Doğu Türkistanlı Müslümanları din değiştirmeye zorluyor ve imanlarından dönmeleri için zorla ahit imzalattırmaya çalışıyor.
21 Ağustos İşgalci Ateist Çin rejiminin köy ve kentlere kadar uzanan din düşmanlığı, köy sakinlerini dinini inkar etmeye zorlayarak ‘’Dine inanmamak ahtı’’ konu başlıklı form dağıttığı ortaya çıktı.

Formda önceden yazılıp hazırlanmış ‘’Din İşleri Yönetmeliğini inceledikten sonra tekrar tekrar düşünmem sonucu tüm dinlere inanmamaya, her türlü dini faaliyetlere katılmamaya ve şiddet ile karşı durmaya, komünist partinin sözünden çıkmamaya, daima bağlı kalmaya kendi rızamla karar verdim ve ahit veriyorum’’ yazıları yer alıyor.

Ayrıca ahit veren, kefil olanın imzası dışında ahit verenin açık adresi, iletişim bilgileri ve köy muhtarının imzası ve mührü de bulunuyor.

Formun içeriğine göre tüm kent ahalisinin bu formu doldurmaya zorlandığı biliniyor, fakat Çinin Doğu Türkistan’daki Nazi Toplama kamplarından serbest bırakılan tanıkların verdiği bilgiler, kamptaki tutsaklara da bu tür formun verildiği doldurmayı ret edenleri ise hapishaneye naklederek mahkum edildiği yönünde idi.

Kaynak :  http://habernida.com/gunumuzun-sahabeleri-dogu-turkistanda-iskence-baski-din-degistirmeye-zorlama/

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ