logo

trugen jacn
19 Ocak 2017

İNGİLTERE TÜRK PLATFORMU BAŞKANI : HEPİMİZ,UYGUR,ÖZBEK,KIRGIZ VEDE TÜRKİSTANLI’YIZ !

Londra merkezli, İngiltere Türk Dünyası Dayanışma Platformu Başkanı Atilla Abacıoğlu, Reina saldırganı ile ilgili haberlerde algı operasyonu yapıldığına dikkat çekerek, katil zanlısının tanımlanmasında kullanılan  art ve kötü niyetli dile tepki gösterdi.Başkan Abacıoğlu,Hepimiz Uygur, Hepimiz Özbek,Hepimiz Kazak Hepimiz Kırgız, Hepimiz Türkmen vede Hepimiz Büyük TÜRK MİLLETİ’YIZ ! dedi

Hepimiz Uygur, Hepimiz Kırgız, Hepimiz Türkmeniz

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

İngiltere Türk Dünyası Dayanışma Platformu Başkanı Atilla Abacıoğlu, Reuna saldırganı ile ilgili haberlerde algı operasyonu yapıldığına dikkat çekerek, kullanılan dile tepki gösterdi.

Teröristlerin Türk kökenli olduğu yönünde manipüle edici haberler ve sosyal medya paylaşımlarına dikkat çeken Abacıoğlu, “Hepimiz Uygur, Hepimiz Kırgız, hepimiz Türkmeniz” dedi.

İşte Abacıoğlu’nun sözkonusu açıklaması:

“Son günlerde Türkler arasında gelişen Dostluk, Kardeşlik, ve Tek Millet olmak şuurunu zayıflatmak ve yok etmek için Reina saldırısını bahane edilerek Teröristin Türk kökenli olduğunu, üstüne basa basa vurgulayan bazı Arapsever Medya, ‘Teröristin Tacik, Onunla birlikte yakalananların Mısırlı, Senagalli, Somalili’ olunca sesini kesti. Bilinmeliydi ki teröristin etnik kimliği önemli değil. Kim olursa olsun teröristtir. Fakat Türkiye’deki bazı Arapsever bir takım satılmış medya. İçindeki gizli Türk düşmanlığını Reina ile birlikte açığa çıkarmış, daha katil belli olmadan büyük bir fırsat yakalamış gibi, katilin ‘Özbek, Kırgız, Uygur’ olduğu görüntüsünü vermişlerdir. Ne ilginçtir ki, düne kadar Uygur, Özbek ya da Kırgız diye bahsedilen teröristin Tacik asıllı olduğu anlaşılınca aynı medya katile DEAŞ’lı terörist demeye başlamıştır. Katilin Türk Cumhuriyetlerinden Türkiye’ye gelen soydaşlarımız olması durumunda, soydaşlarımıza karşı ‘sizi istemiyoruz’ kampanyası başlatılacağı açıklıkla görülmektedir. Bu oyunun içerdeki figüranları kertelci medya, dışardaki figüranları da, Batılı devletlerin istihbarat birimlerince yetiştirilip Türkiye’ye gönderilen bu katillerdir. Bu oyunu şimdiden görmek ve kamuoyunu aydınlatmak, Türk aydınlarının sorumluluğudur. Bilmiyoruz geçmişte içiniz de ne kalmışsa, sizleri rahatsız eden ne varsa, bir bir ortaya dökün. Rahatsız olduğunuz, Türklükse, Türk Dünyasıysa, hangisi bilemiyoruz ama biz hepsiyle gurur duyuyoruz. Hepimiz Türk’üz, hepimiz Özbek’iz, hepimiz uyguruz, hepimiz Türkistanlıyız..!!! Hepimiz Türküz.”

Kaynak :  Mustafa Köker Haberi :  http://www.eurovizyon.co.uk/dunya/hepimiz-uygur-hepimiz-kirgiz-hepimiz-turkmeniz-h48531.html

Etiketler: » » » » » » »
Share
1327 Kez Görüntülendi.