logo

trugen jacn
04 Aralık 2014

BÜYÜK TURAN PARTİSİ : TAYLAND’DAKİ MÜLTECİ UYGUR TÜRKLERİ ÖLMESİN ..!

        İngiliz televizyonu Channel 4 öz yurtlarında insanca yaşamaları çok görülen Uygur Türklerinin trajedisini haberleştirdi. Bu habere göre 300 Uygur Türk’ü ölebilir.

Turan

Bu duruma duyarsız kalmayan Büyük Turan Partisi Genel Başkan yardımcısı Erkut Yenigün şu açıklamalarda bulundu:

“Toprakları elinden alınan, dini baskılara maruz kalan Uygurlar kurtuluş için çareyi Türkiye’de arıyor ve Türkiye’ye gelmek isteyen bir gurup Uygur Türk’ünün maruz kaldığı bu duruma sessiz ve duyarsız kalamadık.

Mevcut Hükümetin de bu duruma duyarsız kalmamaları gerek. Soydaşlarımıza gerekli yardımın yapılıp, onların şu an içinde olduğu durumdan bir an önce kurtarılmaları gerekmektedir.

Bugüne kadar Arap dünyasına gösterdikleri yakınlığı, onlara yaptıkları yardımları ve açtıkları sınır kapılarını şu anda tam bir ihtiyaç halinde olan soydaşlarımız içinde yapmaları gerekmektedir.MALEZYA’DAN TÜRKİYE’YE GELMEK İSTEDİLER

Zulümden kaçan bir gurup, insan kaçakçılarının yardımıyla Tayland’a geçti. Sığınmacıların çoğu kadın ve çocuk. Ölümden kaçmaya çalışan Uygur Türkleri, Malezya’ya ulaşmaya çalışıyorlardı. Oradan bir yolunu bulup Türkiye’ye geleceklerdi.

ÇİN’E GERİ DÖNÜŞ ONLAR İÇİN ÖLÜM DEMEK

Tayland polisi onları 9 ay önce ormanda aç ve susuz halde buldu. Eğer Çin vatandaşı oldukları anlaşılırsa Tayland, 300 Türk’ü Çin’e geri gönderecek. Bu da ölüm demek.Tek istedikleri Türkiye’de yaşamak. Çünkü artık Doğu Türkistan’da yaşama şansları kalmadı.

İKİNCİ BORALTAN OLMASIN

Çin zulmünden kaçıp Tayland’a sığınan ve Türkiye’nin kendilerini kabul etmesini bekleyen Uygurlar’ın hikayesi ister istemez akla 1945 yılında yaşanan Boraltan Köprüsü hadisesini getirdi.

Buradan Devlet yetkililerine sesleniyorum bu zülme sesiz kalmayın ve gereken neyse onu yapın. Zor günler geçiren ve ölümle burun buruna olan soydaşlarımıza sahip çıkın. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

Kaynak : http://www.kocaelioncu.com/uygur-turkleriolmesin.html#.VH_8atKsXCo

Etiketler: » » » »
Share
1706 Kez Görüntülendi.