logo

trugen jacn

YENİDEN REFAH PARTİSİ GENEL BAŞKANI : DOĞU TÜRKİSTANLI KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ !

Fatih Erbakan: Tüm imkanlarımızla Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin yanındayız

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, işgalci Çin’in Doğu Türkistan’daki baskı ve zulmü ile ilgili bir açıklama yayınladı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Sayın Dr.Fatih Erbakan açıklamasında “Tüm imkanlarımızla Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin yanındayız ” şeklinde konuştu.

Yeniden Refah Partisi’nin YouTube kanalı üzerinden yapılan açıklamada Dr. Fatih Erbakan; “Filistin’de yaşanan insanlık katliamına sessiz kalmayıp İsrail Devlet Başkanı’na “Oneminute” diyen Sayın Cumhurbaşkanımız’dan Doğu Türkistan Müslümanlarının imdat çığlıkları karşısında da aynı duyarlılığı göstermesini bekliyoruz.” dedi.

Komünist Çin Devleti’nin Doğu Türkistan Uygur Türklerine yönelik zulmü için değerlendirmelerde bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yönelik baskıların her geçen gün arttığına dikkat çekerek, “Zalim Çin’in hedefi Doğu Türkistan’dan İslam’ı silmek” dedi.

Dr. FatihErbakan, sözlerine şöyle devam etti: “Din kardeşlerimize tüm dünyanın gözü önünde açıkça zulmedilirken sistematik bir asimilasyon politikası tatbik ediliyor. Zalim Çin yönetimi, Uygur Türklerinin insanlık onurunu çiğneyip, Müslüman halkın haysiyetini ayaklar altına alıyor. Bir Müslüman olarak bunu asla kabul edemeyiz. Çin’in, Müslümanlara yönelik resmi politikası, İslâm’ı silmeyi ve İslâmiyet’e bağlılığı ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

Zulüm her kimden gelirse gelsin karşısında olmak bizim şiarımız olması gerekirken, devlet yetkililerimiz nezdinde tarihimize ve inancımıza aykırı bir durum olduğunu ifade etmek isterim.” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
8349 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ