logo

trugen jacn
08 Ağustos 2014
Genel

UZAKTA KALAN ÇIĞLIK ; DOĞU TÜRKİSTAN -1

Vedat Uzuner / Yazar

Vedat UZUNER / YAZAR ( info.medyatrabzon)

Alman bir komutan esir aldığı Rus askerlere derin bir çukur kazdırarak içine Yahudileri doldurur. Rus esirlere Yahudilerin üzerini toprakla örtmelerini emreder. Ruslar, Yahudileri canlı canlı gömmekten imtina ederler. Alman komutan bu sefer çukurdan Yahudileri çıkararak Rusları içine doldurur. Aynı şeyi Yahudilerden ister. Onlar hiç çekinmeden Rusların üzerine toprak atmaya başlar. Komutan bir süre sonra Yahudileri durdurarak Rusları çıkarır ve onlara şunu söyler: ‘Bunu Yahudilerin nasıl bir millet olduğunu görmeniz için yaptım’. Bunu Şükran Üst hocamdan dinledikten sonra şunu söyledim: ‘Ruslar ne kötü milletmiş’.

Yahudiler, dünyadaki bütün insanların kendilerine hizmet etmek için yaratıldığına inandığı için kendilerine hizmetçi olmak istemeyen Filistinli kardeşlerimize dünyanın gözü önünde soykırım uyguluyor.

Coğrafi uzaklığından mıdır bilinmez, benzer soykırımı Çin’in Doğu Türkistan’da Müslüman soydaşlarımıza farklı yöntemlerle uyguladığını göremiyoruz, çığlıklarını duyamıyoruz.

Ramazan’da okullarda bedava yemek dağıtılarak kimlerin yemek almadığı tespit ediliyor. Yemek almayanların oruç tuttuğu bu şekilde ortaya çıkıyor ve okuldan atılıyorlar. Uygulanan baskı politikaları nedeniyle açlığın, işsizliğin, kol gezdiği ülkede genç kızlar iş vaadiyle alınarak türlü işkencelere ve tecavüzlere maruz kalıyor, uyuşturucu müptelası yapılıp genelevlere pazarlanıyor.

Şehir merkezinde en fazla bir, kırsalda iki çocuğa izin var. Fazlası olursa hamileliğin son günü bile olsa kadınlara zorla kürtaj yaptırılıyor. Camiye gitmek, Kur’an okumak yasak. Hacca gitmek de yasak, zaten pasaport da verilmiyor.

Haftaya da devam etmek istediğim yazımı İHH’nın Doğu Türkistan raporundan bir alıntıyla bitireyim:

1949-52 arası 2 milyon 800 bin,

1952-57 arası 3 milyon 509 bin,

1958-60 arası 6 milyon 700 bin,

1961-65 arası 13 milyon 300 bin kişi ya Çin ordusu tarafından yapılan işkencelerle öldürülmüş, ya da rejimin politikaları doğrultusunda oluşan kıtlık sonucu vefat etmiştir. 1965’ten sonra sistematik olarak devam eden katliamlarla öldürülen Doğu Türkistanlı sayısı 35 milyon gibi inanılmaz bir rakama ulaşmıştır.

Çin malları çok ucuz değil mi, tıpkı Müslüman kardeşlerimizin canı gibi, kanı gibi.

Kola alınca Müslüman Filistinli’ye atılacak kurşuna katkıda bulunuyoruz, ya Çin mallarını kapış kapış alınca ne oluyor?

Kaynak  :  http://www.medyatrabzon.com/uzakta-kalan-ciglik-dogu-turkistan-1-5492yy.htm

Etiketler: » »
Share
653 Kez Görüntülendi.

BENZER HABERLER