logo

trugen jacn
21 Aralık 2014

ÜNLÜ SANATÇI YENİLMEZ’DEN TAYLAND’DA TUTUKLU UYGURLAR İÇİN ÇARPICI SÖZLER : SÖZÜN BİTTİĞİ, VİCDANLARIN PARAM PARÇA OLDUĞU ANLAR.. !

HAMİT GÖKTÜRK / Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Tayland’a giden Ünlü Tiyatro ve Sinema Sanatçısı,senarist ve yapımcı Ahmet Yenilmez’in Tayland Ormanlarındaki kampta bulunan Doğu Türkistanlı 300 Uygur Türkü Mülteciyi ziyaret ettiği bildiriliyor.

Kamp’ta yaşayan  Uygur Türkü ailelerin yaşantıları ile   onların küçük bebeklerinin  resim ve video görüntülerini kayıt altına alan,bunlardan, küçük bebeklere ait kısa bir Video görüntüsünü sosyal medya’da paylaşan Yenilmez, paylaştığı video’nun altına ise şu çarpıcı cümleleri yazdı ;
 ” SÖZÜN BİTTİĞİ ! İNSANLİĞİN UTANDIĞI ! VİCDANLARİN PARAM PARÇA OLDUĞU AN.. !
     ÇİN BU ÇOCUKLARI GERİ İSTİYOR ! Geri alırsa …! “

Müslüman Türk Milletinin Kanayan Vicdanına tercüman olan Sanatçımız  Ahmet Yenilmez Beye, Video’nun sosyal medya’da paylaşımından hemen sonra,  20 Aralık Cumartesi günü saat 22,00 sıralarında  telefonla ulaştım. Tayland Kamplarındaki Uygur Türkü Mültecileri ziyaret ederek  onların  dramını aksettiren video’yu yayınladığı ve Milli yaramıza parmak basarak gündeme getirdiği için   teşekkürlerimi ifade ettim. Halen,Çin başbakanı Le’nin Tayland’ta bulunduğunu ve bu 300 Uygur Kardeşimizi götürmek istediğini belirttim. Bu Kardeşlerimizin hayatlarının diken üstünde olduğu de ekledim ve Kendisinden Dualarını istedim.

Sayın Ahmet Yenilmez Bey, ” Durum,maalesef öyle.Ben bu kardeşlerimizin durumunu gördüm ve kahroldum.” dedi.
Bu Kardeşlerimizin dramatik  durumlarını Medya’da paylaşarak gündeme getirilmesi yolundaki talebimizi ise,  ” Türkiye’ye dönünce gereken her şeyi yapacağım inşaallah.” şeklinde cevaplandırdı.
Ünlü Sanataçımız Ahmet Yenilmez Beyin büyük bir Vefakarlık, insanlık örneği ve duyarlılık  göstererek, Kampa giderek Kardeşlerimizi ziyaret ettiğinden dolayı, minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

kAMP çCK.

   Sayın Ahmet Yenilmez Beyin  bir an önce sağlık ve esenlikle dönmesini diliyor,selam ve hürmetlerimizi iletiyoruz.

                       Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Etiketler: » » » » »
Share
5572 Kez Görüntülendi.