logo

trugen jacn
23 Kasım 2014

ÜLKÜ OCAKLARINDAN,ELAZİĞ’DA DOĞU TÜRKİSTAN RESİM SERGİSİ

Elazığ Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından Doğu Türkistan’da yaşanan zulümlere tepki olarak ve bölgede yaşanan vahşeti Elazığ Halkına lanse etmek amacıyla bir resim sergisi düzenlendi. Elazığ Halkı duyarlılığını ortaya koyarak sergiye yoğun ilgi gösterdi.

Ata Topraklarımız olan Doğu Türkistan’da yaşanan zulmü, vahşeti, yapılan katliamları zihinlerde ve vicdanlarda taze tutmak amacı ve soydaşlarımızın sesini duyurabilme gayreti ile düzenledikleri fotoğraf sergisinin yanında imza kampanyası da başlattıklarını belirten Elazığ Ülkü Ocakları İl Başkanı Sn. Fatih Murat TAŞKIN yaptığı basın açıklamasında  şunları ifade etti : ” Haykıracağız çünkü yaşananlar bir kez daha göstermiştir ki, Müslüman Türk’ün dostu, yine Müslüman Türk’tür!
Haykıracağız çünkü Alemlere rahmet olarak gönderilen Yüce Peygamberimiz buyurmuştur “Haksızlık karşısında susan dil, dilsiz şeytandır.”
En yüksek sesten haykıracağız çünkü feryat eden Müslüman Türk olunca hür dünya sağırdır.
Evet haykıracağız çünkü gerek İsrail gerekse Çin küfürdür, tek millettir ve kendine yakışanı yapmaktadır. Bizde kendimize yakışanı elimizden geleni yapacağız.
Doğu Türkistan sahipsiz değildir!” Sözlerine yer verdi.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ OLARAK ;   Ülkü Ocakları Elazığ Şubesi Başkanı  Sayın Fatih Murat Taşkın Beg’e  Doğu Türkistan davasına gösterdiği duyarlılık, ilgi  ve  katkıları için  teşekkürlerimizi,emeği geçen bütün Kardeşlerimize minnet ve şükranlarımızı sunarız.

KAYNAK :  Ülkü Ocakları Genel Merkezi/Türk Dünyası Birimi Facebook Sayfası

Etiketler: » » » »
Share
1366 Kez Görüntülendi.