logo

trugen jacn
16 Aralık 2014

ÜLKÜ OCAKLARI UYGUR TÜRKÜ KARDEŞLERİ İÇİN TÜRKİYE ÇAPINDA AYAKTA..! (II.BÖLÜM)

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz’ 05 Aralık 2014 tarihinde yaptığı basın açıklanması ile Tayland’da Bulunan 300 Uygur Türk’ünün Ülkemize Alınması İçin Başlatılan İmza Kampanyası ve çeşitli etkinler bütün Türkiye genelinde genişleyerek ve artarak devam ediyor.

Aydın Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Karaca, Doğu Türkistan’da İşgalcı Çin’in baskı ve zulmünden kaçarak Tayland’a sığınan ve bu ülke’de  esir tutulan 300 Uygur Türk’ünün Türkiye’ye getirilmesi için imza kampanyası başlattı. Kampanaya’nın açılışına  MHP İl Başkanı Fevzi Köse, MHP Kadın Kolları İl Başkanı Havva Kukul ve Aydın Ülkü Ocakları üyeleri katıldı.

Ayrıca, 300 Uygur Türk’ünün Türkiye’ye getirilmesi için Efeler ilçesi Sevgi Yolu’nda imza kampanyası başlatan Aydın Ülkü Ocakları, ayrıca Uygur Türklerine destek sağlayabilmek amacıyla kermes düzenledi. İmza kampanyası ve kermese  MHP.İl ve İlçe Teşkilatları de yoğun ilgi  gösterdi ve destek sağladılar.

Ülkü Ocakları, Uygur Türkleri için imza kampanyası başlattı

Gümüşhane Ülkü Ocakları  İl Başkanı Fatih Vakur Kara, Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı  tarafından 05 Aralık 2014’te başlatılan imza kampanyasını bugün Fatih Parkında yaptığı bir basın aç ıklaması ile başlattı. Yapılan basın açıklamasında; arım asrı aşkın bir süredir, komünist Çin işgali altında olan Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yönelik zulmün sistematik olarak devam ettiğini, bölgede yaşayan soydaşlarımızın bir soykırıma tabi tutulduğunu ve Türk milletinin izlerinin Doğu Türkistan topraklarından silinmeye çalışıldığını söyledi.   Açılan stantta gün boyunca toplanacak olan imzalar Ülkü Ocakları e Devletin ilgili mercilerine gönderilecek.

AKSARAY ÜLKÜ OCAKLARI UYGUR TÜRLERİ İÇİN İMZA KAMPANYASI DÜZENLEDİ

Aksaray Ülkü Ocakları şube başkanı Belgemen Tayland’daki kamplarda bulunan 300 Uygur Türkünün Türkiye’ye alınması için imza kampanyasını bir basın açıklaması ile başlattı.Basın’a açıklamalarda bulunan Başkan Belgemen şöyle konuştu ; ”  imza etkinliğine katılım gösteren MHP Aksaray İl Başkanı Sn.Ayhan Erel’e ,MYK Üyemiz Sn.Turan Yaldır’a , MHP Aksaray Merkez İlçe Başkanı Sn.Ferit Köse’ye , Türkav Başkanı Sn.Tuğrul Karacaer’e , eski Aksaray Milletvekili Sn.Osman Ertuğrul’a ,Sn.Kılıçaslan Ekin’e ve bütün yöneticilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bugün Çin zulmü altında kalan ve 300 Uygur Türk’ü hakkında verilen idam kararına karşı kardeşlerimize yardım elimizi uzatmak için yapmış olduğumuz imza toplama  etkinliğine halkımızın duyarlı olacağına inanıyoruz , oradaki insanlar bizim kardeşlerimiz onlara yapılan bu zulme ve haksızlığa karşı asla sessiz kalmayacağız.” dedi. Kastamonu Ülkü  Ocakları  İl Başkanı Resul Köprülü, Ülkü Ocakları olarak dünyanın neresinde olursa olsun soydaşlara karşı yapılan zulümlere sessiz kalamayacaklarını ifade etti. Çin’in işgali altında bulunan Doğu Türkistan’da yaşayan Türklerin yarım asırdan beri zulüm ve işkence gördüğünü vurgulayan Resul Köprülü, “Soydaşlarımız Çin Hükümeti tarafından soykırıma tabi tutulmakta, Türk milletinin izleri Doğu Türkistan topraklarından silinmeye çalışılmaktadır. Çin Hükümeti, uyguladığı baskı ile bölgede yaşanan dramı dünya kamuoyundan gizlemektedir. şeklinde konuştu.

Ülkü Ocaklarından Uygur Türkleri İçin İmza Kampanyası

İnegöl Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı  Başkanı Yücel Erim, Tayland’da bulunan 300 Uygur Türk’ünün Türkiye’ye alınması için  imza kampanyasını  Sani Konukoğlu Camii önünde kurulan stantla başlattı.

imza kampanyası hakkında açıklamada bulunan İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Erim  Ülkü Ocakları olarak dünyanın neresinde olursa olsun soydaşlara karşı yapılan zulümlere sessiz kalamayacaklarını ifade etti.
Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yönelik yapılan zulüm devam etmektedir. Vatanlarını bırakarak Çin’in zulmünden kaçan soydaşlarımız, yetkililer tarafından Tayland’da ormanlık alanda bulunmuşlardır. Zulme uğrayan soydaşlarımız ormanlık alanda kaldıkları süre zarfında açlığa hastalıklara ve ölüm kalım savaşına maruz kalmışlardır.  dedi.

Trabzon Ülkü Ocaklarından imza kampanyası!

Trabzon Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı  İl  Başkanı Mihrab Altınışık; Çin’in baskı ve zulmünden kaçarak Tayland’a sığınan ve bu ülkede kamplarda tutulan  300 Uygur Türkü’nün Türkiye’ye getirilmesi için imza kampanyasını bir basın açıklaması ile başlattı. Başkan Altırışık şöyle konuştu.   “Uygur Türklerine yönelik zulüm sistematik olarak devam ediyor, Türk milletinin izleri Doğu Türkistan’dan silinmeye çalışılıyor eğer 300 Uygur Türkü soydaşımız iade edilirseler katil Çin hükümeti tarafından idam edilecekler. Yarım asrı aşkın bir süredir komünist Çin işgali altında olan Doğu Türkistan’da resmen soykırıma tabi tutulan soydaşlarımızın acılarını görmezden gelemeyiz. 300 Soydaşımızın katil Çin Hükümetine iade edilmemesi, ülkemiz tarafından vatandaşlık verilmesi ve soydaşlarımıza kucak açılması için “Bir İmzada Sen At” diyerek Karadeniz Teknik Üniversitesinde ve Fatih Eğitim Fakültesinde imza kampanyamızı başlatmış bulunuyoruz.  Tüm öğrenci kardeşlerimizi duyarlı olmaya ve bu konuya hassasiyet göstermeleri için standımıza bekliyoruz. Bu çalışmamız sadece üniversite teşkilatlarımızda kalmayacak aynı amaçla  tüm ilçelerde ve şehir merkezin de Standlarımızı kuracağız.”dedi

Afyonkarahisar Ülkü ocakları duyarlılığını bir kez daha ispat etti .300 Uygur Türk’ün özgürlüğüne kavuşabilmesi için Ptt önünde stand açan Ülkücü gençler imza kampanyası düzenledi. Vatandaşın yoğun ilgi ve sevgi gösterisi ile karşılaşan Ülkücüler ” Duyarlılığı için Afyonkarahisar Halkına teşekkür ediyoruz .Bizler Uygurlu kardeşlerimize sahip çıkmazsak kimler sahip çıkacak girişimlerimiz devam edecek ” dediler.

Kaynaklar : İHA-DHA.Milliyet Gazetesi,Yerel basın ve Ajanslar

MİNNET VE TEŞEKKÜR  :Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı sayın Olcay Kılavuz Beg’ın Türkiye çapında başlattığı 300 Uygur Türkü’nün Türkiye’ye getirilmesi için imza kampanyasına destek veren bütün İllerimizin Ülkü Ocakları şube Başkanlarına,Yönetim Kurulu Üyelerine ve emeği geçen değerli Kardeşlerimize ve imzaları ile katkı  veren Aziz halkımıza en derin minnet ve şükranlırımızı sunarız. Allah Taala Hepinizden Razı Olsun.

  ” TAYLANDA’DAKİ 300 UYGUR TÜRKÜ MÜLTECİ İÇİN ÇİN’E İADE EDİLME TEHLİKESİ  SÜRMEKTEDİR. BU KARDEŞLERİMİZ DEVLETİMİZCE TÜRKİYE’YE ALINMADAN BU TEHLİKE ASLA ORTADAN KALKMAYACAKTIR. BU KARDEŞLERİMİZ ÇİN’E İADE EDİLİRLERSE MUTLAKA ÖLDÜRÜLECEKLERDİR. ÇÜNKÜ, DAHA ÖNCEKİ YILLARDA BUNUN ÖRNEKLERİ ÇOKÇA VARDIR. BUNUN UNUTMAYALIM VE AKLIMIZDAN HİÇ ÇIKARMAYALIM  ..!

                         UYGUR HABER VE ARIŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Etiketler: » » »

Share
1747 Kez Görüntülendi.