logo

trugen jacn

TÜRKİYE’DEKİ KOMÜNİST ÇİN YANDAŞLARININ SON  DOĞU TÜRKİSTAN YALANLARI

Hamit Göktürk (UYHAM)

Yıl 1961. Ben memleketim Yarkent’teki tek Orta Okul’da   daha 11 yaşında bir yatılı öğrenciyim ve aynı zamanda Ailem  Rejim Düşmanı Pomişçik (Toprak  sahibi) olduğu için  okul’da sürekli dışlandığım halde her nedense beni Piyonır  namzeti olarak  kayıt ettiler. (Piyoner: Çocuk ÇKP. Üyesi adayları) Biz  Piyonerlere   özel olarak okumamız için  Piyonır Çocuk  gazetesi  dağıtılıyordu. Gazete’de Şöyle bir yazı  haber okudum ; Biz filan Güngşe’ye(Yerleşim Birimine)  gittik.Yemeğin bolluğundan Köylüler kendilerine almaları teklif edilen yemekleri doyduk diye almıyor ve reddediyorlardı.Halbuki o sıralarda açlık ve sefalet diz boyu idi.Biz öğrencilerin  bile  verilen yemeklere karnımız doymuyordu. İşgalcı Çinliler Yarkent’te yetişen Pirinci bize yemek için vermiyorlardı.Uygurların yetişdirdikleri bu  pirinçleri Çin işgal Ordusu için beslenen  Domuzlarına vererek semirtiyorlardı ve ben bunu her gün bizzat görüyordum. Ben bu habere çok şaşırmış ve çocuk aklımla bu gazetenin ve dolayisiyle  Çin’in sözde dahisi (!)   Mao’nun  Çinli  Komünistlerinin ne kadar yalancı ve sahtekar olduklarını düşünmeye başlamıştım.

Sitemiz yazarlarından Doğu Türkistanlı  Şair-yazar ve fikir adamı  Mehmet Emin Hazret bir sohbetimizde şu   anısını benimle paylaştı ; “ Ben 1980’lı yıllarda Pekin Sinema Üniversitesi’nde Yüksek Lisans öğrenimi görürken,Çin Komünist Partisinin yayın organı Halkın Günlüğü(Renminjibao) Gazetesinin yanında Türkiye’de yayınlanan Aydınlık Gazetesinin Türkçe nüshasını  gördüm ve Türkçe yazıyı okuyunca çok sevindim ve hemen bir tane satın aldım. Türkçe bir gazetenin Pekin’de satılmasına bir az da  şaşırmıştım. Ancak, bu gazetenin içeriğinde  Türkiye’ye veya Türklere ait bir şey yoktu. Sadece Çin Komünist Partisinin icraatlarını  öven yazılar ve Çinli Komünistlerin resimler vardı.Anladım ki bu gazete Türkiye’deki  Macu Komünistlerin gazetesidir.Bir daha da  almadım.

1979   yılının  son ayları ve Türkiye’de her gün birkaç gencin Ruscu-Mao’cu Komünist Militanlarca katledildiği ve ülkenin kaosa sürüklendiği kara günler. Tek kanallı TRT.Tv.’da Mocu ve Çin yanalısı olarak bildiğimiz Aydınlık adlı  gazetenin reklamı yayınlanıyor.Reklam, Aydınlık Uygurlar ve Kazaklar arasında diye başlıyor.Annem o tarihlerde Doğu Türkistan’da yaşıyordu. Çin diktatörü  Mao öleli  3 yıl olmuş.Çin’deki Siyasi çalkantıları basından izlemeye çalışıyoruz. Birkaç ay ara  gelen gelen mektuplardan başka  Doğu Türkistan ile haberleşme imkanı yok o tarihlerde. Ülkem Doğu Türkistan’i  de çok merak ediyorum.Aydınlık adlı bu Maocu- Çin yanlısı  gazete her yerde satılmıyor. Kayseri’de bizim eve  bir haylı uzak bir büyük gazete bayiinden Aydınlık gazetesi alıyorum.Şimdi,Milyarder Kapitalist  olduğu söylenen  ve ortalardan kaybolan eski Maocu  Nuri Çolakoğlu ile bir diğer gazetecinin Doğu Türkistan raportaji var.  Gazeteyi alıp okuyorum. Doğu Türkistan’da Komünist Çin’in işgalı altında yaşayan Uygur ve Kazakların çok refah içinde yaşadıklarını ve çok mutlu oldukları yalanları ile dolu bir sözde raportaj. Ayrıca,Doğu Türkistan raportaji yapan Aydınlık muhabirleri o zaman hayatta olan Liderimiz İsa Yusuf Alptekin’e her halde Çin işgal yönetiminin talimatı ile olsa gerek,  şiddetle  saldırıyorlar ve kendisini bölücülük yapmakla suçluyorlar.

Bu örneklerden de anlaşılacağı üzere Türkiye’deki  bu Çin yanlılarının günümüzde Komünist-Faşist İşgalcı Çuin rejiminin cinayetlerini peerdelemek ve aklamak için yaptıkları çaba ve girişimler çocukluğumdaki Piyaner gazetesindeki  Çin yalanları ile bire bir örtüşmektedir.  Bu  Çin yanlısı sözde gazeteciler   benim bildiğim kadarı ile 40 yıldan beri  İşgalçı Çin’in Doğu Türkistan’daki cinayetlerini  örtmek,perdelemek ve bu cinayetleri övmek ve Çin yönetiminin   yalanlarını dillendirmekle meşguller.

İşgalçı Çin,Doğu Türkistan'daki insanlık dışı faşist ve şövenist cinayetleri ve Kızıl Faşist temelli Han devlet terörünün Türkiye'mizde ve uluslar arası toplum'da duyulması ve bu cinayetlerinin tepkisel eylemlere dönüşmesinden son derece alçakça ve korkakça korkmuş durumdadır. Bununu içindir ki İşgalçi Faşist Çin yönetimi kendileri gibi her kan içici alçak ve zalimin yaptığı gibi yine yalanlara,sahtekarlıklara ve düzenbazlıklara baş vurmuş bulunmaktadır. Bunun için olacak ki, yıllardan beri Türkiye'de besleyip semirttikleri kiralık,satılık ve boğazından kendisine bağladığı kendisi gibi alçak,onursuz,yalancı,sahtekar ve şerefsiz şeriklerini kullanarak bu insanlık dışı cinayetlerini inkar etmeye kendisini mecbur hissetmiş bulunuyor. İşgalcı ve Çin Faşizminin 21.yüzyıldaki Kızıl Canileri bu son çıkışları ile,yıllardan beri suskunlukla Velahavle çekerek istihza ile karşıladığı ve önemsemediği bu şerefsiz Çin yalakalarının adice ve alçakça yalanları ile son çıkışları ile " Geberecek K… Cami Duvarına Pislemişlerdir." Boğazlarından Zalim, insanlık düşmanı ve Uygurların ve masum Çinlilerin de katillerine bağlı olan bu insanlık değerlerini Faşist Çin'e kiralayan bu sözde onursuz insan müsveddeleri kafalarını Uygurların sağlam ve granit gibi şeref ve onur kayasına çarpmıştır ve gereken cevaplarını de en kısa zamanda alacaklardır.ALÇAK,ŞEREFSİZ,ONURSUZ VE YALANCILAR İÇİN ŞEREFSİZLİK VE YALANCILIKTA SINIR BULUNMAMAKTADIR. YALANCI KİRALIK ALÇAKLAR YALANLARINIZA DEVAM ! Ama nereye kadar ……………… ?

Hamit Göktürk paylaştı: 10 Şubat 2018 Cumartesi

 

Çin Yanlısı   Bay Perinçek’in  Son Yalanları  Uygurların Sabır Bardağını Taşırmıştır.

Uygur Türkleri   şimdiye kadar Doğu Türkistan’da yaşayan Soydaşları ve kardeşleri olan  bu  Uygurlar ile  masum  ve mazlum Çin halkının katilleri ve soykırımcılarının  Türkiye’deki bu yandaşları,   Şakşakçıları  ve   Çin ırkçılığı temelli  Han zulmünün  ortaklarının bütün bu uyduruk utanmaz ve arlanmaz  yalanlarına velahavle çekerek es geçerken,bu sözde Çinsevici,  Han Irkçısı soykırımcı Çin rejiminin bu işbirlikçileri  bu son yalanları ile  Uygurların Kutsallarına  son olarak Saldırmış ve böylece Cami Duvarını Kirletmişlerdir.

Bu Çin sevici ve Zalimlerin yanlısı  gurubun siyasi elebaşısı Bay Perinçek  09  Şubat 2018  tarihinde  sözde Aydınlık (Aslında gerçeklerin katili Karanlık) gazetesinde şimdiye kadar olmadığı kadar çok büyük  bir yalana imza atmış bulunuyor. Çin  işgal  yönetimi kendilerinin  Doğu Türkistan’daki  insanlık dışı  Çin ırkçılığı ile Han faşizminin mahsulü olan  soykırım cinayetlerinin   son günlerde Türkiye’de gündeme gelmesinden çok çok rahatsızlık duymuş olacaklar ki, Çin’in bu cinayetlerini perdeleme ve örtmek için  yeni   bir  yalanlama hamlesine  girişmiş bulunuyor. İşgalcı Çin Yönetiminin Doğu Türkistan Türklerine karşı uygulamakta olduğu  soykırım cinayetleri ile insanlık dışı soykırım uygulamalarını utandaman,sıkılmadan ve insanlık onurunu hiç sayarak  açıkça ve el’anen inkar ediyor.  Doğu Türkistan’daki işgalci ÇKP.Faşist işgal yönetiminin   insanlık dışı uygulamalarının Türkiye ve  dünya kamu oyunda duyulmasından sonra  aşırı bir kızgınlıkla ve ne yapacağını  bilemez  ve şaşırmış bir halde   gözü kapalı ve delilerce  mağdur ve Mazlum Doğu Türkistanlılara ve özellikle Uygur Türklerine karşı şiddetli bir  saldırıya geçmiş bulunuyor.

Bay Perinçek,yazısında Doğu Türkistan’daki İşgalcı ÇKP.devlet Terörüne karşı Türkiye’de yükselen tepki ve protesto eylemlerini eleştiriyor. Yurt dışında  yasal ve barışçıl zeminde yürütülmekte olan  Doğu Türkistan Milli    bağımsızlık  mücadelesini  aklınca ABD’ye bağlayarak lekelemeye ve mahkum ettirmeye çalışıyor.

Bay Perinçek bu yazısı ile yetinmemiş olacak ki,   yine kendisinin  olan  Ulusal Kanal adlı Tv. kanalında Uygurlar hakkında özel program yaptırtıyor.  Bu özel programa katılan şahıs, Çin  İşgal yönetiminin Doğu Türkistan’da Çin ırkçılığı,han şövenizmi uygulamadığı ve  Uygur Türklerine karşı hiç bir cinayet işlemediği yalanlarını sıkılmadan tekrarlıyor.

Raportaja  katılan   ve gerçeklere tamamen aykırı inciler  saçan bu  Hakikat Abidesi (!) Şahıs şunları da   sıkılmadan tekrarlıyor ;

  • Çin’de yaşayan azınlıklar bir çok ülkede yaşayan azınlıklardan daha ileri düzeyde  kültürel haklara sahipler(!)
  • Uygurların  kendilerine özgü kentleri ve şehirleri olduğunu büyük bir bilgiçlikle ifade ediyor.

Yanı bu zavallı nadan, şartlanmış ve  önceden doldurulmuş  bu çok bilmiş   (!)  şahıs diyorki ,Çinliler Uygurlara kent ve şehir kurma hakkı bile tanımış demek istiyor.

Doğu Perinçek Resimleri ile ilgili görsel sonucu

ÇKP- Faşist-Dikta  Çin Rejim Yanlısı  Bu  Sözde Gazeteciler  Uygurlara Karşı  Saldırılarının Dozajini Zirveye Taşımıştır.  

Yukarıda anlattığımız gibi  yaklaşık 40 yıldan beri Türkiye’deki bu Çin Yanlısı, Maocu sözde Gazeteciler  sürekli bir şekilde  açıkça  Çin’in baskı ve zulümlerini görmeyerek ve duymayarak aksince bu zalimlikleri  överek  tamamen   Komünis-Faşist Çin rejimi  tarafgirliğini  sürdürmekte iken,son günlerde bu  açık tarafgirliklerinin ve Doğu Türkistan gerçeklerine tamamen aykırı  yalanlarının dozu ve şiddetini zirveye taşımış bulunuyor.

İşgalçı ÇKP.Faşist- Han Nazilerinin zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınmak zorunda kalan  ve Ülkeleri Doğu Türkistan’da  ana baba kardeşleri,evlatları ve yakınlarından  aylardan beri Çin Nazi Kamplarında tutulan hiç bir  haber alamayan yürekleri  kanlı, istırap dolu Uygur Türkleri Bay Perinçek ve onun hempalarının bundan sonraki hayasızca ve haksız saldırılarına  iftira, yalan-dolan  gerçek dışı açıklama  ve  yazılarına   karşı asla susmayacaklardır.

İşgalçı ÇKP_Faşist  İşgal yönetiminin  ve onun kanlı rejiminin ve insanlık dışı cinayetlerini görmemizlikten gelen,gizleyen ve  açıkça  perdeleyen bu Çin yandaşlarının bu ve benzeri yazılarına karşı yasal haklarını kullanarak cevap haklarını sonuna kadar kullanacaklardır.

Doğu Türkistan Türkleri İşgalci  ÇKP.Faşist yönetiminin devlet terörüne, ırkı aşağılamalarına ve Çin  faşizmi temelli Han Milli zulmüne etnik temelli   hakaretlerine,  kendilerini toptan yok etmek gibi insanlık dışı kanlı  uygulamalarına  karşı seslerini  yükseltmeyi sürdüreceklerdir.

Doğu Türkistan Türkleri  ana vatanlarındaki  bu kanlı Han şövenizmi ve Çin  ırkçılığı kokan ÇKP.işgal rejiminin Türkiye’deki işbirlikçi  yalakalarının  hayasızca saldırılarına, iftira,yalan ve gerçek dışı yazı ve beyanlarına karşı seslerini sonuna kadar yükselteceklerdir.

Türkiye’de ve belki de dünya’da ÇKP Faşist İşgal yönetiminin  Doğu Türkistan’daki insanlık dışı cinayetleri ile  Çin ırkçılığı  temelli soykırım uygulamalarını  görmemezlikten  ve duymamazlıktan gelen, gizleyen, Çin’in bu zulüm  ve cinayetlerini    haya etmeden  alkışlayan tek kişi Bay Perinçek ve onun yandaşlarıdır.

Çin’in  Doğu Türkistan’daki bu insanlık dışı cinayetlerini ve soykırım uygulamalarını bilinçli olarak  gizleyenler, Zalimlerin ve canilerin isteği ile  görmeyen ve duymayanlar bütün bu cinayetlerin  asıl ortakları  ve zulüm şerikleridirler.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Çin Irkçısı-Han Faşisti ÇKP.Liderleri Uluslar Arası Mahkemelerde Yargılanmalıdır. 

ÇKP.’nin Faşist temelli İşgal yönetiminin Doğu Türkistan’daki  baskı,zulüm,yavaş yavaş sindirerek  kimseye duyurmadan acı çektirerek  sinsice ve alçakça yok etme uygulamaları ile insanlık dışı cinayetleri  aslında “TÜM İNSANLIĞA KARŞI İŞLENMİŞ BİR İNSANLIK SUÇU”‘dur.

İşgalci Çin’in Doğu Türkistan’daki cinayet ve soykırım uygulamaları Hitler ve diğer insanlık düşmanı Katillerin yapatıkılarından daha az değildir. Onların uygulamalarından kat kat fazladır.

ÇKP. Faşist Rejiminin Pekin’de gizemlerle dolu Karanlık Cungentey sarayında oturan mültimilyarder   eli kanlı liderleri  Hitler ve onun Nazi Yandaşları, Pol-Pot,Miloseviç,Karadiç  ve benzeri insanlık düşmanı İnsanlığa karşı suç işlemiş katiller gibi Uluslar Arası Mahkemelerde yargılanmalı  ve gereken  şekilde cezalandırılmalıdır.

NOT :  Bay Perinçek’in hakikat dışı heyezan ve iftira ve saldırılarına  bundan sonraki günlerde gerekli cevaplarımızı  vereceğiz.

Share
1313 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ