logo

trugen jacn

RUSYA GERÇEK YÜZÜNÜ GÖSTERDİ : RUS ASKERLERİ KAZAKİSTAN’DAN ÇIKMAYACAK!

'Rus güçleri gidecek' diyen Tokayev'e Moskova'dan yanıt: Kazakistan'dan çıkmıyoruz

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Şoygu, Kazakistan’daki durum tamamen istikrara kavuşana dek  Rus askerlerinin(Sözde barış gücünün) ülkeden çekilmeyeceğini  açıkladı. Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev’in ” KGAÖ Barış Gücü en fazla 10 güne Kazakistan’dan çıkacak” sözlerinden  hemen ardından Rusya’nin  Tokayev’i tekzip eden bu bu açıklaması   bu ülkenin  gerçek yüzünü  ve niyetini  bir kez daha açıkça ve net olarak  ortaya koymuş oldu.

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Kolektif Güvenlik Anlaşması (KGAÖ) Örgütü barış güçlerinin Kazakistan’daki görevlerinin, ülkedeki durumun tamamıyla istikrara kavuşmasının ardından sona erdireceğini bildirdi. Şoygu’nun açıklaması, Kazakistan lideri Tokayev’in, barış güçlerinin iki gün sonra ülkesinden ayrılmaya başlayacağını ve 10 güne kadar tamamen çekileceğini duyurmasının hemen ardından geldi.

Şoygu, bir askeri personel toplantısındaki konuşmasında, “KGAÖ, Kazakistan Cumhuriyeti’ndeki durum tamamen istikrara kavuşana dek görevlerini yerine getirmeyi sürdürecek, tabii ki bunun kararını Kazakistan Cumhuriyeti liderliği verecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak :  https://www.karar.com/dunya-haberleri/rus-gucleri-gidecek-diyen-tokayeve-moskovadan-yanit-kazakistandan-1646960

Share
1723 Kez Görüntülendi.