logo

trugen jacn

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ KONCUK : ÇİN’İN YALAN DOLU BROŞÖRÜ İÇİN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ !

Doğu Türkistandaki Türk-İslam kültürünün soykırımcı ve Müslüman Türklerin katili Komünist Çin’in Çırağan Sarayında verdiği sözde KÜLTÜR RESEPSİYONU’nda özellikle dağıttığı yalanlarla dolu Broşörüne yönelik ilk tepki İYİ Parti Konya Milletvekili Sayın İsmail Koncuk’dan geldi.Milletvekili Sayın Koncuk twitter hesabından yaptığı açıklamasında bu densizliğe sert tepki göstererek ” Uygurlar Türk değil ! gibi içinde bir çok yalan olan broşürü kimse okumadı mi,okudu ise Uygur Türküne yapılan bu soysuzluğu sineye mi çekti ?Açıklama bekliyoruz. ” sözleri ile tepki gösterdi.

تۈركىيە پارلامېنت ئەزاسى ئىسمائىل قونجۇق ئەپەندى ئۇيغۇرلار توغرىسىدىكى يىغىندا سۆزلىمەكتە.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk,  resepsiyonda dağıtılan “Xinjiang’da Kültürün Korunması ve Geliştirilmesi” adlı kitapçığı paylaştı.

Paylaşılan kitapçıkta Uygur Türklerinin aslında Türk olmadığı, Doğu Türkistan’ın tarihte de Çin vatanı diye yazılmış olduğu görüldü. Kitapçıkta geçen cümlelerde şu ifadeler yer aldı;

koncuk1.jpg

İsmail Koncuk, Twitter’dan yaptığı açıklamada broşürlere tepki göstererek, “Çin’in Ankara Büyükelçiliği’nin Çırağan’daki resepsiyonuna kimler katıldı bilmiyorum. Basında şu fotoğraf kullanılmış.”Uygurlar Türk değil” gibi içinde bir çok yalan olan broşürü kimse okumadı mı, okuduysa Uygur Türküne yapılan bu soysuzluğu sineye mi çekti? Açıklama bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

koncuk1.jpg

Kaynak: https://www.gunboyugazetesi.com.tr/cinin-ankara-buyukelciliginden-ciragandaki-resepsiyonda-skandal-brosur-55622h.htm

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
386 Kez Görüntülendi.