logo

trugen jacn

PENDİK BELEDİYESİ DE MÜSLÜMAN TÜRKLERİN KATİLİ İŞGALCİ ÇİN İLE “KARDEŞ KENT ” OLUYOR

Çin’in 70 yıldır,işgal altında tutarak her türlü insanlık dışı cinayetleri işlediği ve 2017’den itibaren Hitler’i örnek alarak kurduğu Çin Nazi Kamplarında hapsettiği milyonlarca Doğu Türkistanlı Müslüman Türkü toptan soykırımla tarihten silmek istediği bir süreçte Türkiye’deki bazı Belediyeler Müslüman Türkleriin soykırımcısı Katil Komünist Çin ile “Kardeş Şehir ” olma zillet ve rezaletinde adeta yarışıyor. Kahraman Maraş Büyük şehir Belediyesi’nden sonra İstanbul Pendik Belediyesi de Haizhu İlçe Belediyesi ile kardeş olma peşinde. Pendik’in komşusu Maltepe Belediyesi de geçtiğimiz yıllarda da yine bir “Çin şehri İle Kardeş” olmuştu.Şimdi de Pendik Belediyesi Müslüman Türklerin katili ve soykırımcısı ve insanlığa karşı işlediği suçlar sebebiyle dünyaca lanetlenen ve bu insanlık dışı cinayetleri BM.lerce tescillenen Çin’in Guandong eyaletinin bir ilçe belediyesi ile Kardeş oluyor. Bu durum ise İnsanı değerlerini hiçe sayan insanlık onuru ve vicdanından yoksun, Mazlum Türklerin düşmanı
ÇKP İşgalci Faşizminin zulmünün ortaklığından başka bir şey değildir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı EDADqvWW4AMTnth.jpg

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Uygur Türklerine yaptığı soykırımlar ile Dünya’nın tepkisini çeken, Birleşmiş Milletler’in yaptırımlarıyla karşı karşıya kalan katil Çin’in Guangzhau vilayetinin Haizhu ilçesi Belediye Başkanı Li Haizhou ile Türkiye’de ilk kardeş şehir ilişkisini kurmak ve ticari faaliyetlerde bulunmak amacıyla Pendik Belediyesi ile görüşmelerde bulundu.

Bu ilişkiye ilk tepki Milliyetçi Hareket Partisi Pendik Belediye Meclis Üyesi Adem Şen’den geldi.

“Ticari ilişkilerde zaten Çin’e birşey satamayacağımıza göre Çin’e kazandıralacak her 1 dolar, Uygur Türklerine yapılan soykırıma katkı olacaktır..” dedi ve Çin ile yapılan ticarette zararlar üzerine açıklamalarda bulundu:

Türkiye ile Çin arasında dış ticaret Türkiye’nin başına zaten bela olan bir durumdur..

Bunu 2007-2017 yıllarını kapsayan dış ticaret rakamlarından kolayca anlamak mümkündür.
O tarihler arası dönemde Çin ile Türkiye arasındaki dış ticaret hacmi 250 milyar dolar

250 milyar dolarlık yekunda ithalatımız 225 milyar dolar, ihracatımız ise sadece ama sadece 25 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir.
Bu 200 milyar dolarlık fark, ülke ekonomimizin en sıkıntılı noktası olan cari açığın, zikredilen 2007-2018 dönemindeki tutarının % 46’sına tekabül etmektedir.

Ticari tabloya bakınca açıkça anlaşılacağı üzere Çin ile ekonomik ilişkiler faydadan çok yük getirme potansiyeli taşımaktadır.

Bu açıdan değerlendirdiğimizde, bizim için, Çin ile ekonomik açıdan değil işbirliği yapmak, koşar adım kaçmamız gereklidir.

Çin’e neleri ihraç edip, neleri ithal ettiğimizin listesine bakmak, bu kanaate varmaya yeter de artar bile..

Güçlü ekonomik ülkeler Çin’e karşı milli bir politika izlemekte ve Çin bu yaptırımlar karşısında pes demektedir.

Ticari ilişkilerde zaten Çin’e birşey satamayacağımıza göre Çin’e kazandıralacak her 1 dolar, Uygur Türklerine yapılan soykırıma katkı olacaktır, bu kabul edilemez..

Kaynak: gaste24.com/gundem/pendik-belediyesi-dogu-turkistana-uygulanan-zulmu-gormezden-geldi-h84764.html (ulkucumedya.com)

Etiketler: » » » » » » »
Share
3278 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ