logo

trugen jacn

İŞGALCİ ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTANLI KÜÇÜK ÇOCUKLARA YAPTIĞI İŞKENCELER BELGELENDİ

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Bulunduğu stratejik konumu ve yer altı kaynakları sebebiyle Çin için büyük öneme sahip olan Doğu Türkistan’da işkence ve zulümler devam ediyor. Müslüman oldukları ve İslam’ı yaşamaya gayret ettikleri için on binlerce Müslümanın cezaevlerine atıldığı Doğu Türkistan’da milyonlarca insan ise eğitim ve meslek edindirme adı altında toplama kamplarında tutuluyor.

Ailelerinden bir şekilde kopartılıp kreşlere alınan çocuklar ise Komünist Çin geleneklerine göre eğitilmesinin yanı sıra zaman zaman şiddete de maruz kalabiliyorlar.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda iki küçük kız çocuğa elindeki cisimle acımasızca işkence ettiği görülen Çinlinin görüntüleri büyük tepki topladı.

Anneleri Babaları Çin tipi Toplama/Nazi  kamplarında İnsanlık dışı baskı,zulüm,işkence ve etnik asmilasyon uygulamaları ile yok edilmek istenen Müslüman Uygur,Kazak,Kırgiz ve diğer Türklerin kimsiz ve kemsesiz kalan bu zavallı evlatları, Çin’den demografik asimilasyon amacı ile zorla bu ülkeye göç ettirilen agresif, tek kelime yerek Türklerin dillerini bilmeyen sarhoş narkoman işsiz Çinlilerce Apa Dada “Anne” çığlıkları altında dayaktan geçirilerek zulum etmeleri isteniyor.

❗18+Doğu Türkistan'da bir Çinlinin evi. Babası katledilen, annesi fabrikalara köle olarak zimmetlenen Uygur çocuklar ya yetimhanelere kapatıldılar ya da Çinlilere evlatlık verildiler. Görüntülerdeki çocuklar Çinli mi, Uygur mu anlamak çok güç.Çünkü "Apa" Uygurca anne, "Apo" Çince nine demekmiş. Çocuğun "Apa"diye bağırdığı öne sürülüyor. Ancak ister Uygur olsunlar, ister Çinli, izlediğimiz şey vahşet!!!

Lale Şahin paylaştı: 18 Temmuz 2020 Cumartesi

https://www.mihraphaber.com/haber/5029882/dogu-turkistanli-cocuklara-yapilan-zulum
Share
427 Kez Görüntülendi.