logo

trugen jacn
18 October 2021

ÇİN “NAR ÇİÇEĞİ”YALANI İLE UYGUR ÇOCUKLARINA YÖNELİK YENİ BİR SOYKIRIM BAŞLATTI

يوناھ دايموند: «خىتاي ھۆكۈمىتىنىڭ ئۇيغۇرلارنى مىللەت سۈپىتىدە يوق قىلماقچى بولغانلىقى ئاشكارا بولدى»

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Çin  yönetiminin  işgalindeki Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur Çocuklarına yönelik  “Nar Çiçeği_ Anar Guli” yalanı ile  yeni bir soykırım uygulaması başlattığı açıklandı.

ararası medyada “Uygur aile hayatını sabote etmekle” geniş çapta suçlanan ve Uygur gözlemciler tarafından “organize tecavüz” ve “soykırımın bir parçası” olarak görülen zorlayıcı “eşleştirme” politikasına rağmen, bu politika artık eşit Uygur çocukları tarafından evlat ediniliyor.

Tiananmen Meydanı web sitesine göre, 11 Eylül’de, “İkiz Nesneleri Bulmak” belgeseli “Nar Çiçeği Planı”, Seyirci Dostları Çevresinde geniş çapta dolaşmaya başladı. Yenişehir ilçesi Yandurma köyü Ayag Chigatuğ köyündeki anaokulu ve ilkokul çocukları, Kaşgar Eyaleti’nde “İkiz Nesneleri Bul” belgesinin yayınlanmasıyla Çin’in dört bir yanından “ikiz nesneleri bulmak” için oy kullandı. 30’dan fazla il, 13 il, özerk bölgede bir haftadan biraz fazla bir süre içinde, aralarında henüz bir yaşındaki Mahlia Mahmut’un da bulunduğu 40’a yakın çocuk, bazı kişi, aile ve kolektiflerle 36 çift “nar çiçeği” doğurdu. ve Çin genelindeki belediyeler, hepsi bu.

Tiananmen Meydanı web sitesine göre, Kaşgar’ın Kunashehr İlçesindeki Ayag Chigatug köyü bir zamanlar Çin’in en fakir köylerinden biriydi. Uygur Özerk Bölgesi’ne bağlı Ayag Chigutug köyündeki parti sekreteri ve Nar Çiçeği Planı savunucusu Zhu Pengcheng, “Köydeki bazı aileler yoksulluktan kurtulmuş olsa da, hala müreffeh değiller. “Özellikle köydeki çocuklar büyüdükçe daha fazla sıcaklık ve bakım görmek istiyor.

Raporda ayrıca Çin eyaletlerindeki birçok “kardeş” ailenin birbirini telefonla aradığı ve bazı “kardeş” Çinli ailelerin özellikle çocuklarını ziyaret etmek için Uygur bölgesine gelmeyi planladıkları belirtildi.

Ancak rapor, okul çağındaki ve hatta anaokulundaki çocukların neden diğer ailelerin veya Çinlilerin sevgisine ihtiyaç duyduğunu ve çocukların ebeveynlerinin olduğu yerde olduğunu söylemedi.

Çin hükümeti, Uygur-Çin “eşleştirme” politikası aracılığıyla 2016 yılının sonundan bu yana Uygur topraklarında etnik birliği ve “ayrılmaz” politikaları desteklemeye devam ederken, yetkililer ayrıca 2017’den bu yana yaklaşık 1,2 milyon Çinli kadronun “akrabalığını” teşvik etti. “O zaman dikkatimizi çekti. Çin’in politikasının artık Uygurlu çocukları hedef alması ve sözde “Nar Çiçeği Planı” ile Uygur çocukların Çinlileşmesini hızlandırması, gözlemciler için ciddi bir endişe kaynağıdır.

Kanada’da bir Uygur aktivisti olan Mehmet Tokhti, Çin’in Çin eyaletlerindeki Uygur bebekleri ile Çinliler arasındaki doğrudan “akrabalığının”, Çin’in soykırım politikasının bir başka pratik örneği olduğunu söyledi. Ayrıca, Çin’in hareketinin, uluslararası hukuk ve sözleşmelerde adı geçen bir ulusa karşı soykırım yapma koşullarına sahip olduğunun bir başka kanıtı olduğuna da dikkat çekti.

Çinli yetkililerin, Uygur Özerk Bölgesi’nde, Çinli kadroların sistematik olarak birlikte yemek yemeye, birlikte kalmaya, birlikte çalışmaya ve birlikte çalışmaya devam ettiği “Eşleştirme Haftası” faaliyetleri yürüterek, yıllardır bir “eşleştirme” politikası izlediği biliniyor. “kardeş” Uygurlar.

Ancak Zumrat Davut ve Qalbinur Siddique gibi kamp tanıkları, uluslararası basına verdiği bir röportajda, Uygurların Çinli akrabalar tarafından zorla helal yiyecek ve şarap yemeye zorlandıklarını, Uygur kız ve kadınların kendi evlerinde seks yapmasına izin verilmediğini söyledi. kendi evleri.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Uygur gözlemcisi olan Bay Ilshat Hassan, Çin’in politikasının sadece Uygur çocukların asimilasyonunun bir işareti değil, aynı zamanda soykırımın tırmandığının bir işareti olduğunu söyledi. Ayrıca dünya toplumunu Çin’in Uygurlara yönelik soykırımını sona erdirmek ve ins

 

https://www.rfa.org/uyghur/xewerler/anar-guli-pilani-10142021194705.html

Share
99 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ