logo

trugen jacn

DR. ZENZ : BATI ÜLKELERI ÇİN’İN UYGURLARA ETNİK SOYKIRIMINA KARŞI AYAĞA KALKMALI

لوندون ئۇنىۋېرسىتېتىدا ئۆتكۈزۈلگەن يۇمىلاق ئۈستەل سۆھبىتىدە Instagram Resim ve Videoları ۇئۈەخەىى 2018-ىىىى 2-ئىيۇل ، لوندون.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Doğu Türkistan Türkcesi eleştirerek; “Demokrasi ve insan hakları duyarlılığı önceleyen Batılı ülkeler Çin ile olan ilişkilerde perde arkası diplomasiye oğlu vermeli, Çin’in Doğu Türkistan halkına yönelik soykırım politikasını planlama ve net olarak eleştirmeli ve Çin’e açıklama gösterildi.” Dedi.

Özgür Asya Radyosunun haberine göre Dr.Adrian Zenz Komünizm Kurbanlarını Himaye Vakfı’nın başkenti Washington’da düzenlediği Çin Komünizminin Kurbanlarını Anma Toplantında bir konuşma yaptı. Dr.Zenz günümüz dünyasında İnsan hakları ile ilgili sorunların her gün bir az daha arttığına dikkat çekti ve çeşitli konulardaki görüşlerini açıkladı.

Dünyamızda Çarpık Komünizm ideolojisi Hala İnsanlığı Tehdit Etmeyi Sürdürüyor

Yer küresinde yaşayan 5 kişiden biri komünist diktötörlükle yöneltilen Çin gibi yerlerde yaşıyor. Bu ülkede yaşayan tüm insanlar Çin Komünist Partisinin mutlak hakimiyeti altında yaşamaktadır. Ayrıca bugün Çin’de hakim olan rejim Komünist ideolojinin sahip olduğu bir rejim ve yönetim ülkeye tek başına hakim olmakla yetinmiyor.Bu rejim orada inanç planı ve ideolojisini de kendi sistem ve ideolojisini kabul etmiyor. Üstelik başka bütün inanç ve ideolojik sistemler yok olmaya devam ediyor. Komünizm sadece bir diktatör bir yönetim yolunu seçtiğimizde alternatif ve rekabet esasına dayanan herhangi bir sistemde bir sistemdir.Komünizm sistemi odasında veya yer yer çevreleyen Milletlerin farklı dini inanç ve sistemleri bu alanda acılığını yakıyorlar. Bu ve benzeri Komünist sistem ve ideolojilerin ayırımcı içeriğili zararlarına maruz kaldığı halde unutmamak ve arada anmanın çok önemli olduğundan düşünüyorum. Çünkü Komünizm Çin’de ve dünya’da günümüzde de tehditlerini sürdüren bin tehlikedir. ÇKP Diktatörlüğünün baskısında yaşayan Çin Ulusu ile ÇKP iktidarının bulunduğuinde Yaşayan Müslüman Uygurlar buna tipik bir örnektir.

Çin’in Uygurlara yönelik Soykırımlarının Temel Nedeni ÇKP Diktatörlüğünün Yanında Çin Irkçılığı ve Han Şövenizmidir

Çin ulusunda ve Çin’e hakim olan bütün iktidarlarda tarihten  beri Aşırı ve büyük Çin Milliyetçiliği  ile  Han Şövenizminin bileşkesi  olan Çin Faşizmi hakim olmuştur. Çinliler kendilerinin dünyanın merkezinde  yaşadığını ve  bu yüzden başka  uluslardan çok daha üstün olduğunu iddia ediyor.  Çin’in bu milli dünya görüşü Bir Çin Milli İdeolojisi olarak teşekkül etmiştir. Bu  kadim ve tarihi ideoloji  Çin yönetimlerinde bir devlet an’anesi ve ideolojisi halinde devam etmektedir. Günümüzde  ÇKP  Hakimimutlak Diktatörlüğ ile Aşırı Çin Milliyeteçiliğinden oluşan   bu Han Milliyetçiliği  tarihin hiç devrinde  görülmemiş  bir  insanlık faciasına yol açmaktadır.  Çin yönetiminin bugün Doğu Türkistan’da azınlık olarak tanımladığı Müslüman Türklere uyguladığı, çocuklarını ana balarından ayırarak Han Çinilisine dönüştürerek asimile etmek gibi insanlık değerlerine tamamen aykırı bu uygulamaları  tarihte misli görülmemiş   bir soykırım dır.”şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
494 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ