logo

trugen jacn
03 Mayıs 2015

DOĞU TÜRKİSTAN İNSİYATİFİ 3 MAYIS’TA DA UYGUR KARDEŞLERİNİ UNUTMADI

TÜRK- 0381

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

     Ankara’da faaliyet gösteren Gökbayrak Sevdalıları İnisiyatifi mensupları 3 Mayıs Türkçüler Gününde Tanrıdağ Türkçüler Derneğinin faaliyetine katılmışlardır. Ankaralı Türkçüleri  ve Doğu Türkistan Sevdalılarını ilk kez bu kadar büyük katılımlı bir faaliyette bir araya getiren derneğimize teşekkür ederiz.

Akabir-3

      Bu yıl  daha  da şumullu olarak kutlanan 3 Mayıs   Türkçüler günü bir kez daha göstermiştir ki mazlum Müslüman Türklerin ve Türk  yurtlarının davalarına sahip çıkacak kişiler yine Türklüğünün bilincinde olan kardeşlerimiz olmuşlardır. Yüzlerce katılımcı  Türk Mililiyetçileri  Doğu Türkistan’ı  hatırlatan  sloganlarla yürümüş ve Doğu Türkistan başta Kırım,Karabağ,Kerkuk ve diğer  mazlum Müslüman Türk yurtlarını bir kez daha gündeme getirmişlerdir. Gençlere İnisiyatifin sosyal medya adresleri ve web adreslerinin   yer aldığı   kitap ayracı ve magnetler dağıtıldı.Türkçüler gününün ruhuna uygun  pankart ve sloganlarla işgalci  Çin’e şanlı ecdadımız  bir kez daha hatırlatıldı .

AKabir2

  Yürüyüş ve   diğer etkinliklerde  söylenen  sloganlar şunlardır ;

Urumçi Türk’tür –  Türk Kalacak !

Kanayan Yaramız Doğu Türkistan!

Kızıl Çin Şaşırma Sabrımızı Taşırma!

Doğu Türkistan Üzülme Kardeşlerin Seninle!

Mademki Unuttun Kürşad Adlı Çeriyi!

Hatırlatırız Yine Yağmur Kokan Geceyi !

Sloganlarını dillendirerek   kardeşlerinin duyuramadığı  sesini ve feryadına tercüman olmuşlardır.

Bu etkinlerleri gerçekleştirilen bütün duyarlı Kardeşlerimize başta Önderleri Sayın Aytekin Çetin Beg başta  olmak üzere  minnet ve şükranlarımızı bir kez daha sunuyoruz.

Etiketler: » » » »
Share
1438 Kez Görüntülendi.