logo

trugen jacn

DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ ÇİN ZULMÜ İÇİN EYUP SULTAN MEYDANINDA DUA VE HAYKIRIŞA DAVET !

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar

Hamit GÖKTÜRK (UYHAM)

Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere karşı uyguladığı sistematik baskı,zulüm,etnik asimilasyon ve soykırım cinayetleri 07.12.2019 Cumartesi günü saat 14,oo’de (Öğle namazından sonra) Eyüp Sultan meydanında yapılacak bir DUA VE HAYKIRIŞ tanımlı bir eylemle protesto edilecek ve İşgalci, işkencesi,zalim ve soykırımcı Faşist Çin en sert şekilde lanetlenecektir.

ÇİN DOĞU TÜRKİSTAN’DA MÜSLÜMAN TÜRKLERİ TOPTAN YOK ETMEK iSTİYOR !

Çin sömürgeciliği ve yayılmacılığının 21.yüzyıldaki MAKYAJLI BİR YALAN VE ALDATMACASI’nın bir versiyonu olan “Bir Kuşak – Bir Yol ” emperyalist projesi önünde engel ve tehdit olarak gördükleri milyonlarca Doğu Türkistanlı Müslüman Türkleri Çin tipi Nazi Kamplara hapsetmekte ve Alman Nazisi Hitler’i örnek alarak kurdukları bu Nazi Kamplarında baskı zulüm, envaiçeşit Çin işkenceleri ile katletmektedir.

İşgalci ve Soykırımcı Çin yönetimi islam dinini resmen yasaklamış olup.Kur’ni kerim okuyan,bulunduran her kes terörist suçlaması ile en ağır hapis cezalarına çarptırılmaktadır.

İkiz ve Kardeş Aile alçaklığı adı altında etnik Han Çinlisi devlet Memurlarının Müslüman Türk ailelerin evlerinde birlikte kalmaya ve yaşamaya zorlanmaktadır. Bu suretle Müslüman Türk aile yapısı tahrip edilerek yok edilmeye çalışılmaktadır.

Camiler başta bütün ibaret mekanları kapatılmış durumda olup.bir çoğu tahrip edilerek yok edilmiştir. Tahripten geriye kalan Camiler ise Kültür ,oyun ve eğlence merkezleri haline dönüştürülmüştür.

Müslüman Türklere kendi dillerini konuşmaları yasaklanmıştır.

Ana babaları zorla Çin Nazi Kamplarına kapatılan masum yavrulan zorla alınmakta ve çeşitli yöntemlerle Çin dili,çin yemekleri ve çince giyenemeye Çin’in Doğu Türkistan’daki Müslüman Türk soykırımı kamu oyunda yeterli şekilde gündeme getirilmemiş ve Türk Milleti bütün bunlardan yeterince bilgi isahibi olamamıştır.Durum böyle olunca da kamu oyu,Sivil Toplum Kuruluşlarımız,Siyasi Partilerimiz ve devletimiz bu soykırıma yeterli tepkiye gösterememeştir.

Çin’in DOğu Türkistan’daki bu insanlık dışı cinayetleri kamu oyuna duyurmak,Türk Milletinin bilgilenemesini temin etmek ve bu insanlık dramına yeterli derecede tepki oluşturmak amacı ile İSTANBUL merkezli YESEVİ ALPERENLER DERNEĞİ Genel Başkanı Sayın Kurşad Mican’in ve organizesi ile İstanbul ve civarında faaliyet gösteren yaklaşık 30 kadar Dernek ve Vakıflarımızın iştiraki ve destek vermesi ile Ümmetin yetimi,Türk Milletinin öksüzü, insanlığın ise duyarasız,habersiz ve kayıtsız olduğu Çin’in Doğu Türkistan’daki bu insanlık dışı cinayetleri daha kapsamlı ve daha şumullu olarak bir kez daha gündeme taşınacak ve kamu oyu oluşturulması hedeflenmiştir.

İSTANBUL BAŞTA TÜM TÜRKİYE’DEN GÜÇLÜ VE GÜR BİR SES BEKLENİYOR

Peygamber Zişan Efendimizin Bayraktarı Ebuleyyup Ensari Haz.leri camisinde kılınacak Öğle namazından sonra Eyup Sultan meydanında toplanılacaktır. Burada dualar edilecek ve Soykırımcı Çin’e ” AY KOMÜNİST ÇİN,DOĞU TÜRKİSTAN’DA YAŞAYAN MÜSLÜMAN TÜRKLERİ KATLETMEYİ HEMEN DURDUR !” ikazi hep birlikte ve güçlü olarak hep bir ağızdan haykırılacaktır. Bu kuvvetli ses elbette ki Allah Taala’nın izni ile ta Pekin’e kadar ulaşacak ve Müslüman Türk Katillerinin korkak yüreklerine Müslüman Türk’ün güçlü ve son ikazı olarak korku salacaktır.

Toptan yok edilmek istenen 30 milyon Doğu Türkistanlı için insan,Türk ve Müslümanlar olarak SOYKIRIMCI ÇİN FAŞİZMİNİN SOYKIRIM CİNAYETLERİNİ BİR KEZ DAHA EN YÜKSEK SESLE bütün dünyaya Alemi islam’a ve Türklerin dünyasına var gücümüzle Haykırıcağız !
Ve diyeceğiz ki ;

Ey insanalar sizler ki Yaratılanların en şereflisi iseniz,

Ey Türkler Doğu Türkistanlılar ile Kardeş ve Soydaş iseniz

Ey Müslümanlar onlarla aynı Allah’a inanıyor ve onlarla imandaş iseniz

” ZULMÜ DURDURAMIYORSANIZ, ZALİMİN ZULMÜNÜ ANLATIN VE YÜZLERİNE HAYKIRINIZ !” HİKİMETİNE EMEL EDİNİZ VE YERİNE GETİRİNİZ.

BU DAVETE İCABET EDİNİZ VE ETKİNLİĞE LÜTFEN KATILINIZ ! …

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
749 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ