logo

trugen jacn

ÇİNLİ AVUKAT,İŞGALCİ ÇİN’İN UYGUR VE KAZAKLARA KARŞI YAPTIĞI İŞKENCELERİ ANLATTI

Çin işgal yönetimi Çin hapishanelerindeki Uygur ve Kazak Türklerine akıl almaz işkenceler uyguluyor. Kaplan bankı (Arslan Koltuğu olarak bilinen Çin işkencesi aralarında en çok uygulanan işkence türlerinden sayılıyor. Ephos Time’e konuşan insanlık onuruna sahip vicdanlı bir Çinli Avukat şahidi olduğu Müslüman Türklere uygulanan bu Çin İşkencelerini bir bir anlattığı bildirildi.

Çin işkencesi

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Epoch Times’ın haberinde Çinli avukat Wang Yu’ya yer verilmiş.

Çin’in en cesur kadın avukatı olarak tanınan Wang Yu insan hakları savunucusu olmasını yozlaşmış Çin adalet sisteminde masum insanları müdafaa etmek olmasına ve 2015 yılında bizzat uğradığı ayrımcılığa bağlıyor.
2015 yılında Çin hükümetince tutuklanan insan hakları savunucusu ve aktivistlerinden olan Wang Yu 2,5 yıl hapis yattıktan sonra uluslararası baskılar neticesinde serbest bırakılmıştı. Hapiste tutulduğu müddet içinde birçok işkenceye maruz kaldığını dile getiren Wang Yu 2019 yılının Ekim ayında Uygur Türkü aktivist Muslim Arslan Hidayat’ın Twitter hesabından Uygurların gördüğü işkencelere dair video kayıtları paylaşması üzerine kendisinin de benzer işkenceler gördüğünü ifade etti.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

Kaplan Bankı

Uygur Türkü aktivist Hidayat’ın vurguladığı işkencelerden arasında kaplan bankı olarak tarif edilen bir tür Çin işkencesi de yer alıyor.
El ve ayaklarından sandalyeye bağlanan kurbanın ayakları ayaklarının altına tuğla benzeri nesneler koyarak ayaklarını kademe kademe yükseltiyorlar. Ağır acılara maruz kalan kurban bazen acıdan bayılıyor.

Kaynak: (https://m.theepochtimes.com/chinas-bravest-female-lawyer-describes-inhumane-torture-in-chinese-prisons_3146854.html,

Türkçesi : millidusunce.com/cinli-avukat-uygur-ve-kazak-turklerine-uygulanan-iskenceleri-tarif-etti/(A.Selim Babaoğlu)


Etiketler: » » » » » » » »
Share
699 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ