logo

trugen jacn

ÇİN’DEN GÖRÜLMEMİŞ ZULÜM: SOKAKTA UYGUR KADINLARIN ELBİSELERİNİ KESİYORLAR !

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve çizgiler

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)Çin’in, Doğu Türkistan’daki insan haklarını ihlal eden uygulamaları bölgenin adeta bir “polis devletine” dönüşmesine neden oldu.

Doğu Türkistan’da Uygur ve Kazaklara nefes aldırmayan Çin yönetimi, zulüm politikalarına her geçen gün bir yenisini ekliyor. En son yansıyan görüntüler ise, Müslümanların tepkisine yol açtı.

Çin’de polisler Uygur Türk’ü kadınların kıyafetlerini ‘uzun’ olduğu gerekçesiyle yolun ortasında kesti…
Müslümanlara yönelik ırkçı saldırıları gündeme getiren DOAM’ın haberine göre, Uygur kadınlarının elbiseleri, Çinli polisler tarafından kesildi.

Kaynak : Yeni Şafak Gazetesi   13.07.2018

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlarGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakkabılar ve açık hava

İşgalcı ÇKP Faşizminin Doğu Türkistan’daki Son Barbarlığı 
İşgalcı Çin’in Doğu Türkistan’daki en son baskı ve zulüm kampanyası sokaktaki Müslüman Uygur Kadınlarının Eteklerini Zorla keserek Kısalttırma kampanyasıdır. İşgalci Çin Sözde medeni bir aile ” elde etmek için ” amacı ile kendi işgalçi güçlerini  , sokaklara salarak   yolda yürüyer Müslüman  Uygur kadınları durduruyor, onların eteklerinin boyunu ölçüyor ve onlardan uzun olduğunu iddia ettikleri   kadınların eteklerini ellerindeki makaslarla kesip kısaltıyorlar. Bu aşağılık,iğrenç ve ve yüz kızartıcı uygulama ise Uygurların kişisel özgürlük ve özel hayata tam bir müdahele ve saldırıdır.

Bu fotoğraflar 13 Temmuz 2018.’de Doğu Türkistan’ın bir kenti’nde İşgalcıların bir sokaktaki uygulamalarını göstermektedir. Fotoğraf kaynağı ise sosyal medyadır.(Weixin = Wecha ).

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar

Share
1726 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ