logo

trugen jacn
22 Haziran 2015

ÇİN’DE VAHŞET : “KÖPEK ETİ YEME FESTİVALİ”‘NDE 40 BİN KÖPEK ÖLDÜRÜLDÜ

 Çin’in Yulin bölgesinde 2009 yılından beri düzenlenen “Köpek Eti Yeme Festivali” kutlamasının bu yıl yapılan  etkinlikleri  kapsamında  40 bini aşkın köpek kesilerek yenildi.

Yaz mevsiminin  başlaması  nedeniyle yapılan Festivalde,  Çinliler, köpek eti yenilmesinin şans getireceğine inanıyorlar. İki bin yıldan bu tarafa köpek eti yenilen Çin’de, köpek eti oldukça lezzetli bir et türü olarak  kabul görüyor.

Tüm dünyada, Çin’in köpek kaliamı yaparak ve bu evcil  hayvanları  vahşi ve insanlık dışı yööntemlerele öldürerek gerçekleştirdiği  köpek eti festivaline karşı internet üzerinden protesto kampanyaları düzenlendi. İki milyonu aşkın kişinin internet üzerinden katıldığı protestolara rağmen, Çin yönetimi yine de bu  Festival gerçekleştirildi. Hayvan hakları savunucuları, özellikle köpeklerin yenilmesi kadar, hayvanların kesim şekline de tepki gösteriyor.

Köpek etinin daha lezzetli olması için  köpeklerin  bazen canlı canlı derilerinin yüzüldüğü, bazen de adrinalin salgıladığı için kesimden önce dövüldükleri belirtiliyor.

Resmi rakamlara göre her yıl Çin’in Yulin bölgesinde 300’ü aşkın kişi, köpek etinden bulaşan kuduz nedeniyle yaşamını yitiriyor. Kuduz virüsünün kolay kolay kızartma ya da pişirme yöntemi ile ölmediğine dikkat çekiliyor.

Çin’in Yulin bölgesinde 2009 yılından  beri  kutlanan Festival kapsamında 40 bini  aşkın köpek kesilerek yenildi.

Etiketler: » » » » » »
Share
1926 Kez Görüntülendi.