logo

trugen jacn

PAKİSTANLI SÖZDE “ÜLEMALARDAN” DOĞU TÜRKİSTANLI MÜSLÜMANLARA İĞRENÇ İHANET !

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

”  İslam Cumhuriyeti ” Pakistan’ın  eski Kriketçi  Başbakanı İmran Han’in Müslüman Doğu Türkistan  ihaneti, bu kez  Pakistanlı din adamlarının yönetimindeki Siyasi partiler ile   bu partilerin Liderleri Sözde  Ülemalarına de sıçradığı  bildirildi.
Pakistan’in önde gelen Partilerinden,  Cemiyet -i Ulema -i İslam Partisi Lideri ve Dini Alim Mevlana Fazlurrahman ile  Cemaati İslamı Partisi Lideri Siracülhak, Ateist,insanlık ve İslam düşmanı Çin Komünist Partisinin 100.kuruluş yıldönümünü bu  din düşmanı rejime övgüler düzen açıklamalar yaparak kutladıkları açıklandı.
Bu sözde Müslüman-Ülema Liderler  ÇKP işgal yönetiminin  Doğu Türkistanlı Müslümanları   sırf Müslüman,Türk ve  Han Çinlisi olmayan İnsan  oldukları için düşman ilan ederek katleden, Kurani Kerim ve dini kitapları ve  Seccadeleri zorla toplayarak  meydanlarda yakarak yok eden  bu insanlık ve islam düşmanı ÇKP  işgal yönetiminin bütün bu Şen’i insanlık dışı cinayetlerini bilmesine rağmen kutlama  mesaji yayınlamaları ülkesi Pakistan Müslümanlarının ve vicdan sahibi  Müslümanların  ve özellikle ÇKP mağduru  Doğu Türkistanlı Müslüman Türklerin ağır nefret ve  tepkisine neden oldu.
Muhacerette yaşayan Doğu Türkistanlı aydınlar Çin Komünist Partisinin 100. yıl dönümünde  işgalindeki  Doğu Türkistan’da İslam’a  savaş açan, camileri yıkan, Kuran’ı  Kerim ve dini kitapları yakan,  dini ibadetleri yasa dışı ilan eden milyonlarca Müslüman Türkü Hitler’in ilham ve örnek alarak kurduğu Çin Nazi/Toplama Kamplarında 5 yıldır esir tutan böyle  bir din düşmanı  ÇKP.rejimin cinayetlerini  kendi kişisel ve parti çıkarları için görmeyen ve duymayan bu sözde İslam Ülemasi ve Siyasi Liderlerin bu tutumunu şiddetle kınadıkları belirtiyorlar. Çin Nazizminin temsilcisi  ÇKP adlı vahşi ve acımasız rejimine övgüler düzen bu  haysiyet  yoksunu ve vicdan fukaraaları bu sözde Mevlana-Ülemaların İnsanlığa ve Kutsal islan dinine olan hiyanetlerinden bir an önce kurtulmaları için dua ettiklerini ifade ediyorlar.
Kaynak : Sosyal medya ve Pakistan medyası 
Share
252 Kez Görüntülendi.