logo

trugen jacn
02 Ekim 2014

CHP’Lİ ÇANKAYA BELEDİYESİ, MÜSLÜMAN UYGURLARI KATLEDEN ÇİN’İ ÖDÜLLENDİRİYOR.

CHP’li Çankaya Belediyesi’nin Çin aşkı

    Komünist Çin  yönetiminin,işgal altında tuttuğu Doğu Türkistan’da Müslüman Uygurlara  baskı,zulüm,etnik ayrımcılık,devlet terörü ve assimilasyon uygulamakta olduğu Türkiye’nin ve  bütün dünyanın gündeminde ve bilgisinde  Çin zulüm ve vahşeti ile ilgili Türk ve dünya basınında her gün yüzlerce haber yayınlanıyor.Televizyonlarda   bu insanlık dışı uygulamalarla ilgili programlar yapılıyor.Uluslar arası insan hakları örgütleri  hak ihlallerine ait raporlar yayınlıyor .Türkiye dahil bütün Hükümetler Çin’i kınayan açıklamalar yapıyor.

    Ancak,   insan hakları  hukuk söylemini dillerinden düşürmeyen Adaletten  ve Mazlumdan yana olduğunu iddia eden sizler, mazlum ve mağdurlar  Müslüman  Uygur Türkleri olunca    bütün bu vahşete gözünüzü  ve kulağınızı  kapatıyor, Görmüyor ve duymuyorsunuz. 

      Vahşeti görmek ve duymak için acaba CHP.lı  sosyal demokrat veya Solcu olmak mi lazım ?Aslında bütün bunları görmek için mazlum ve mağdurların İNSAN olması  yeterlidir.

   Ey CHP.lı  Çankaya Belediyesi,  Çin’in Doğu Türkistan’daki vahşet ve soykırım  ve katliamlarını ne zaman  göreceksiniz ?

      Zulüm  hiç bir zaman baki olmamıştır.İnsanlık onuru ve hak hukukve adalet  daima  galip gelmiştir. Sovyet Rusyasını ve diğer Diktatörlüklerin akibetini   bir düşünün ! Hemen hepsi tarihin karanlıklarına gömülüp ebediyen yok olup gittiler. 

      Komünist maskeli Çin Faşizmi’nin ömrü de pek  uzun   değil. Zevalı yaklaşıyor. O  da diğer zalim diktarörlükler gibi yok olacaktır,

         Doğu Türkistan de bir gün mutlaka  Bağımsızlığına kavuşacaktır. O zaman siz o mazlum Uygur Türklerinin yüzüne nasıl bakacaksınız ?

Bunuo zaman  nasıl izah edeceksiniz !

       Her gün  insan  öldüren   Katillığı meslek haline getiren Çin rejimine     destek olmayın ! Onlara pohpohlayıp alkışlamayın, aşkla kucaklamayın.  Özel haftalar düzenleyerek Müslüman Uygur Türkleri öldürmeleri için onlara cesaret vermeyin !

     Sizlerin  yardım ve cesaretlendirecekleriniz      Mazlum Müslüman Uygur Türkleri başta Kerkük’lü Türkmenler,Gazzeli,Filistinli ve benzeri mazlum Kardeşlerimiz ve  toplumlar olmalıdır. 

          İnsaf ve  iz’an sahibi olmak, haktan yana , adaletli  ve  vicdanlı olmak, haklıdan, Mazlum ve mağdurlardan yana olmayı gerektirir.

         Bu  tutum ve davranış ise, bir insanlık onurudur ve insan olmanın gereğidir. 

        Sizleri  bu konularda tekrar     düşünmeye ve ona göre davranmaya    davet ediyoruz.

 Bu konuyu gündeme getiren Yeni Akit Gazatesine de teşekkür ederiz.

       CHP’li Çankaya Belediyesi’nin Çin aşkı

       Halkın sorunlarına eğilmek yerine tuhaf uygulamalara imza atan CHP’li Çankaya Belediyesi, Çin Büyükelçiliği’yle birlikte ‘Çin Kültür Haftası’ organizasyonu düzenliyor. Türk kültürünü tanıtmak yerine Türkleri katleden Çin devletinin tanıtımını yapan Çankaya Belediyesi’ne tepki yağıyor.

YENİ AKİT / ANKARA – CHP’li Çankaya Belediyesi yine skandal bir organizasyona imza attı. Müslümanları ve Türkleri katleden Çin devleti için özel “Çin Kültür Haftası” düzenleyen Çankaya Belediyesi’nin bu hamlesi, ‘zulme ortak olur’ şeklinde yorumlandı.

SOYKIRIMCI DEVLETE ÖZEL HAFTA

Çankaya Belediyesi şu ana kadar uyguladığı soykırım politikasıyla 60 milyon Müslümanı öldüren Çin devletine özel ‘Çin Kültür Haftası’ düzenliyor. Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde Uygur Türklerine adeta soykırım yapan Çin devletinin tanıtımının yapılması tartışmalara neden oldu. Dün “Benim Adım Wu Xi” isimli fotoğraf sergisiyle başlayan ‘Çin Kültür Haftası’nda, Çinli kadınların dansları da tepkilere neden oldu.

ÇANKAYA BELEDİYESİ’Nİ KINIYORUZ

Türkleri ve Müslümanları katleden bir devlet için kültür haftası düzenlenmesine vatandaşlar ve esnaflar tepki gösterdi. Türklere yapılan soykırımı görmezden gelen Çankaya Belediyesi’ne tepki gösteren bir vatandaş, “Türk ırkına düşman olan bir devlet için böyle bir organizasyon yapılması gerçekten skandal. Çankaya Belediyesi’ni kınıyoruz. Bu yapılan organizasyonun bir an önce iptal edilmesini istiyoruz” dedi.

ÇİN, DOĞU TÜRKİSTAN’I SÖMÜRMEYE DEVAM EDİYOR

Kızıl Çin, yıllık millî gelirinin yüzde 40’ını Doğu Türkistan’dan temin ettiği halde, Uygur Türkleri yoksulluğa mahkûm edilmiştir. Yüzde 80’i açlık sınırında bulunan Doğu Türkistan’daki Türkler arasında kişi başına düşen millî gelir ortalama 100 dolar iken (çoğu yerde bu rakam 40-50 dolardır), Çinliler arasında bu rakam 360 dolardır. Bütün yeraltı ve yerüstü zenginlikleri Çin’e akıtılmakta, Doğu Türkistan dünyada emsali görülmemiş şekilde sömürülmektedir.

ÇİN KÜLTÜR HAFTASI DÜN BAŞLADI

Çin Büyükelçiliği etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Çin Kültür Haftası’ Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde dün yapılan ‘Benim Adım Wu Xi’ isimli fotoğraf sergisinin açılışıyla başladı. Serginin açılışında Çinli yetkililerin yanı sıra Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner de katıldı.

KAYNAK :  01 Ekim 2014 tarihli Yeni Akit Gazetesi

Etiketler: » » »

Share
1396 Kez Görüntülendi.