logo

trugen jacn
17 Ekim 2014

KAMU-SEN GENEL BAŞKANI AYYILDIZ’DAN ÇİN’E SERT UYARI : TÜRK MİLLETİ HESAP SORMAKTA GECİKMEZ ..!

     kamu-sen-genel-baskani-bircan-akyildiz-gumush-6233755_400

     Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Çin Hükümeti tarafından Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yönelik olarak yapılan zulmü sert bir dille eleştirerek, “Çin bu milletin intikamının nasıl olduğunu iyi bilir” dedi. Türk milletinin tarihin hiçbir noktasında aciz kalmadığını da vurgulayan Akyıldız, “Göreceksiniz Türk milletinin uyanışı müthiş olacaktır. Bunu hayal etmiyoruz, bunu hedefliyoruz bunun için mücadele ediyoruz” diye konuştu.


Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız ve Türk Dayanışma Konseyi yetkilileri Çin Hükümeti’nin Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yönelik başlattığı zulüm hareketine tepki olarak ortak bir basın açıklaması yaptılar. Sözlerine “Sizleri 528 bin üyesi adına Türkiye Kamu-Sen olarak ve 106 kuruluşun bir araya gelerek oluşturduğu Türk dayanışma Konseyi adına saygıyla selamlıyorum” diyerek başlayan Akyıldız, bazılarının geçmişin hesaplaşmasını yaparak faturayı Türk milletine çıkartmaya çalıştıklarını söyledi. Türk milletinin tarihte hareketini ve geleceğini dağların engelleyemediğini söyleyen Akyıldız, “Bugün Doğu Türkistan’da yaşananlar özellikle bizim soyumuzun, bizim ırkımızın uzantılarıyla destek bularak zulüm haline dönüşüyorsa bunun hesabını bu millet sormakta gecikmeyecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Akyıldız, Kırgızistan’a, Kazakistan’a, Tacikistan’a, Özbekistan’a seslenerek, “Siz Türk Milletinin neslisiniz. Bir başka boyunuzu, bir başka nesli ezmek için ortak olamazsınız. Buradan devlet yetkililerine sesleniyorum. Buradan elçilik yetkililerine sesleniyorum. Çok kısa zamanda Türkiye Kamu-Sen olarak, Türk Dayanışma Konseyi olarak kapınıza geleceğiz. Devlet Başkanlarınıza mektuplar göndereceğiz. Doğu Türkistan’daki zulme ortak olamazsınız” diye konuştu.

Çin’in Türk milletinin intikamının nasıl olduğunu çok iyi bildiğini de vurgulayan Akyıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çin bu milleti çok iyi bilir. Bu milleti durdurmak için kilometrelerce tarihe geçmiş setler örmek zorunda kalmıştır. Ama çağımızda bu setler, engel teşkil etmemektedir. Biz Türk milletinin evlatları, birbirimizi, düşmanlarımızı tanırız. Ama ne yazık ki içeride ve dışarıda bu milletin tarihi ile hesaplaşma içine girenler vardır. Gerçekleşmeyen vakalar üzerinde hesap sormaya kalkanlar vardır. Bu milletin geçmişi temizdir, aslı temizdir, nesli temizdir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bir gün gelecek bu dünyanın muhtelif yerlerine dağılmış, bu neslin uzantıları birbirleriyle bağını kuracaktır ve Türk milletinin gerçekten adil olan yaşantısı dünyaya hakim olacaktır. Bu bizim hayalimiz değildir. Ama bu arada bize zulmedenler, bizim neslimizi tüketmek için gayret edenler, bunun hesabını elbette vereceklerdir. Türk milleti tarihi iyi okuyanlara iyi dersler verir.”

Türk milletinin tarihinin, bugününün ve geleceğinin her zaman şerefli olmayı, adil olmayı öne çıkardığını da vurgulayan Akyıldız, “Bu millet kendisine zulmedenleri asla unutmamıştır. Çin Halk Cumhuriyeti’nin yetkilileri bu tavırlarından, yok etme politikalarından vazgeçmedikleri sürece Türk milletini daima karşılarında bulacaklardır. Buradan Doğu Türkistanlı’lara sesleniyorum. Mücadelenize saygı duyuyoruz, mücadelenize ortak olmak istiyoruz. Bilin ki yalnız değilsiniz. Yine buradan Türkiye Cumhuriyeti devletinin yetkili ve ilgililerine seslenmek istiyorum. Bu zulmün karşısında üç buçuk kuruş için sessiz kalıyorsanız tarih sizi affetmeyecektir” şeklinde konuştu.

Akyıldız, Türk milletinin tarihin hiçbir noktasında aciz kalmadığını da hatırlatarak, “Türk milleti bugün de aciz değildir, yarın da aciz olmayacaktır. Göreceksiniz Türk milletinin uyanışı müthiş olacaktır. Bunu hayal etmiyoruz, bunu hedefliyoruz bunun için mücadele ediyoruz” dedi.

KAYNAK  :  http://www.kamusen.org.tr/haber_goster.php?Id=1454

Etiketler: » » » »
Share
1149 Kez Görüntülendi.