logo

trugen jacn
13 Ağustos 2014

AĞRI’DA ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN VE İSRAİL’İN FİLİSTİN’DA YAPTIĞI KATLİAM PROTESTO EDİLDİ..!

Müslümanlara Yapılan Saldırılara Ağrı’dan Tepki
        Doğu Türkistan,Filistin’de, Suriye’de, Irak’ta ve dünyanın birçok yerinde Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen saldırı ve katliamlar Ağrı’da protesto edildi.

Müslümanlara Yapılan Saldırılara Ağrı'dan Tepki,

Müslümanlara Yapılan Saldırılara Ağrı’dan Tepki,
Filistin’de, Doğu Türkistan’da, Suriye’de, Irak’ta ve dünyanın birçok yerinde Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen saldırı ve katliamlar Ağrı’da düzenlenen basın açıklamasıyla protesto edildi.
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından 81 ilde düzenlenen ‘Ümmet Yürüyüşlerinde Buluşuyoruz’ isimli basın açıklaması Ağrı Merkez Dört Yol kavşağında gerçekleştirildi. AGD üyeleri ile çok sayıda vatandaşın destek verdiği programda konuşan Ağrı Anadolu Gençlik Derneği Başkanı M.Şafi Erim, “El Fetih ile Hamas’ın bir araya gelip bir devlet kurma noktasındaki gayretine İsrail müthiş bir vahşetle müdahalede bulundu. ve yaklaşık 2 bin tane Filistinli kardeşimizi, Gazzeli kardeşimizi şehit etti. 10 bin civarında kardeşimiz ise bu saldırılarda yaralandı. Bu yaşananlar birçok ülkede var ama hiçbirisi Filistin kadar mühim değil hiçbirisi Mescid-i Aksa kadar mühim değil. Çünkü Mescidi Aksa’nın işgali demek bir sonraki aşamada Medine’nin işgali demek, bir sonraki aşamada Kabe’nin işgali demek. Çünkü kıymetli kardeşler Siyonistler, İsrail’i küçük bir devlet olarak, küçük bir çiftlik arazisi kadar Sultan Abdülhamit Han’dan istemişlerdi. Ancak şimdi doymuyorlar” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği genel merkezinden gönderilen basın açıklamasının okunmasının ardından Filistin ve diğer Müslüman ülkelerindeki zulüm gören insanlar için dua edildi. – AĞRI

kAYNAK  :  http://www.sondakika.com/haber/haber-muslumanlara-yapilan-saldirilara-agri-dan-tepki-6353097/

Etiketler: » »

Share
621 Kez Görüntülendi.