logo

trugen jacn
17 Nisan 2015

AFYON-BOLVADİN TSO BAŞKANI’NDAN ÇİN’E TEPKİ..!

Bolvadin TSO Başkanı’ndan İstanbul Çin Fuarına Tepki

Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Murat Tabak İstanbulda 3.Haziranda düzenlenecek olan Çin İhraç Ürünleri fuarına tepki gösterdi.

Bolvadin TSO Başkanından İstanbul Çin Fuarına Tepki

Yaptığı açıklamada ;Türk üreticisinin ve ihracatçısının zor günler geçirdiği bir dönem içerisindeyiz , bu dönem içerisinde Amerikan doları bütün dünya ülkeleri üzerinde ülke para birimleri karşısında sürekli değer kazanmak da dünyada oluşan bu dolar değerlenmesi sonucu üreticilerimiz ve ihracatçımız istihdam ve üretim yönünden sıkıntılar çekmektedir. Ayrıca ülkemizde bilindiği üzere cari açık konusuna titizlikle değinilmek de ve bu konu üzerinde hükümetimiz önlemler almaya çalışmaktadır.

Bu sıkıntılar karşısında hükümetimizin , iş adamlarımızın , Ticaret ve Sanayi odalarımızın arayışlar ve çalışmalar yapmış olduğu bu dönemde ülkemizde yapılan Çin İhraç ürünleri fuarını çok anlamsız ve yersiz bulmaktayım. Bu fuar organizasyonuna yer konusunda destek veren CNR fuarcılığı bu dönemde yapmış olduğu organizasyon dan dolayı kınıyorum.

Bizler Türk üreticileri olarak Çin de düzenlenen bazı fuarlara katılamazken ve bazı sektörlerde Türk üreticilerini ciddi rakip olarak gören Çinin bizim ülkemizde çok rahat bir şekilde bu organizasyonları yapmasını ülkemiz üreticileri açısından ileride çok olumsuz sonuçlar doğuracağı kanaatindeyim.

Devletimizin ve yetkili kurumlarımızın yapılacak olan bu tür organizasyonları çok iyi bir şekilde denetlemesi ve kontrol altına alması gerektiğine inanıyorum. Dedi

KAYNAK : http://www.afyonzafer.net/bolvadin/bolvadin-tso-baskanindan-istanbul-cin-fuarina-tepki-h23841.html

Etiketler: » » » »
Share
1263 Kez Görüntülendi.