logo

trugen jacn

İŞGALCI ÇİN, HOTEN BÖLGESİ’NDE OLAĞANÜSTÜ HAL (HARBİ HALET) İLAN ETTİ

h-askeri-4

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’ın güney bölgesinde yer alan ve nüfusunun %96’nı Müslüman Uygur Türklerinin oluşturduğu Hoten ili ve civarında 26 Eylul 2016 tarihinden itibaren Olağanüstü hal(Harbi Halet) ilan ettiği bildirildi.
İsveç merkezli Doğu Türkistan Enformasyon Merkezi’nin kendi özel kaynaklarına dayanarak verdiği habere göre 10 Eylul tarihinde Hoten’in Guma ilçesinde meydana gelen patlama ve bu patlama’da ölen biri İlçe Emniyet müdür Yardımcısı olmak üzere 4 Çin işgal Polisi’nin öldüğü patlamaları bahane ederek bu kararı aldığıni bildirdi.

ÇKP.Bölge Genel Sekreteri Hoten ve Kaşgar’ı Ziyaret Ediyor

Olağanüstü Hal ilanının Doğu Türkistan’a Pekin’in atadığı yeri ÇKP.genel Sekreteri Çing’ın Guma ilçesinde meydana gelen ve 4 Çin polisi’nin öldüğü patlama olayından hemen sonra geçtiğimiz hafta içerisinde Kaşgar ve Hoten vilayetlerini ziyaretinin hemen akabinde ilan edilmesi  dikkat çekici  bulunuyor.
Pekin’in Urumçi’ye atadığı yeni ÇKP.genel sekreteri’nın ziyaret ettiği yerlerdeki Çin İşgal Ordusu karargahları ile bütün bu bölgelerde  konuşlu birlikleri tek tek ziyaret ederek denetlediği ve işgal güçlerine “Bölge’nin Güvenliği ve İstikrarının Sağlanmasına Yönelik yeni Tedbirler almaları ve sürekli olarak tayakkuzda bulunmalarını”  emrettiği,bunun yanı sıra yeni emirler ve talimatlar yağdırdığı belirtiliyor.

h-ask-1

Uygur Gençler  Halk Askeri Olarak Görevlendirildi
Adıgeçen Enformasyon Merkezi’nin özel kaynaklarından alınan diğer bilgiler ve resimlere göre   ise, Hoten Vilayeti , bağlı ilçeler,köyler ve tüm yerleşim birimlerindeki Uygur gençlerinin Halk Askeri( Çince : Min Bing) olarak görevlendirildiği bildiriliyor.
Çin yönetiminin “Halk Askeri” olarak ilan ettikleri Uygur gençlerini askeri birlikler şeklinde organize  ettikleri ,bu gençleri sürekli askeri eğitime tabi tutukları,24 saat süre ile  bulundukları yerlerde nöbet tutturdukları gelen bilgiler arasında. Uygurların oluşturduğu  bu ” Çin Halk Askerlerinin “ Çin usulü Sosyalizm ve Komünist öğretilerle beyinlerinin yıkandığı, ideolojik  öğretilerle  siyasi yönden Silahlandırıldıkları “Siyası Bilinçlerinin daha Müstahkem hale getirilmesi için sürekli siyasi ve ideolojik eğitime etabi tutukları ve her gün İşgal ve zulmün simgesi Çin  devlet Bayrak merasimine zorla iştirak ettirdikleri açıklandı.

h-askeri-2

Halk Askeri Yapılan Uygur Gençler İçki İçmeye ve Dans Etmeye Zorlanıyorlar
Ayrıca. Zorla Halk Askeri yapılan gençleri “Kültürel ve İdeolojik Etkinlikler  adı altında sürekli kültürel ve sosyal etkinliklere zorla iştirak ettirildikleri bildirildi. Halk Askeri yapılan bu gençlerin gerici adetler ve çağdışı düşünce akımları ile aşırı dini ve radikal düşüncelerden arındırılması için  bu faaliyetler esnasında içki içme ve dans etmeye zorlandıkları belirtiyorlar.

halk-askeri-3

ÇKP’nin Uygur Halk Askerleri Sopalarla Silahlandırılıyor
Çin işgal yönetimi halk Askeri olarak zorla askere aldıkları Uygur gençlere inanmadıkları ve güvenmedikleri için silah vermiyor ve onun yerine uzun soplar ve suçluları yakalamak için özel olarak imal ettikleri Çin usulü (Uygur Türkçesi ile Kaltek ve Tokmakalarla)  Suçluları Yakalama Aletlerini (Eskiden Harmanlarda kullanılan Dirgen =  Ara benzeri bir alet) ellerine zorla tutuşturarak silahlandırdıkları(!) bildiriliyor.

İşgalcı Çin’in  Sopalarla Silahlandırdığı(!) Uygur Halk Askerleri

 

Share
680 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ