logo

trugen jacn

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN DUYGULANADIRAN DOĞU TÜRKİSTAN İMZA KAMPANYASI

Kastamonu’nun Abana ilçesindeki Atatürk ilkokul öğrencileri, Çin’in Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere yönelik baskı,zulüm ve soykırım uygulamalarını duyurmak ve bu insanlık dışı cinayetlerin durdurulması ve halkın dikkati çekmek için imza kampanyası başlattı.

Öğrencilerden Doğu Türkistan'a destek için imza kampanyası

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Kastamonu’nun Abana İlçesinde bulunan Atatürk İlkokulu öğrencileri Kübra Keskin ve Nazlı Ersöz tarafından başlatılan kampanyaya okul arkadaşları ve idarecilerinin yanı sıra Kaymakam Tarık Buğra Seyhan ve Belediye Başkanı Yunus Akgül ile kamu çalışanları da destek verdi.

Hazırladıkları pankart ile Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerine dikkati çeken öğrenciler, yaklaşık 300 imza topladı.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve oturan insanlar

Toplanan imzalar, Kastamonu Valiliğine gönderilecek.

Öğrencileri duyarlı davranışlarından dolayı tebrik eden Kaymakam Seyhan, anlamlı bir kampanya başlatan öğrencilerin herkese örnek olması gerektiğini söyledi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve şapka

Kampanya için imza atanlara teşekkür eden öğrenciler ise haberlerde izledikleri olaydan etkilenerek zulme dikkat çekmek istediklerini, bundan dolayı da imza kampanyasını düşünerek destek topladıklarını dile getirdi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve şapka

Kaynak: Www.Kastamonuguncel.Com/Yasam/Ogrencilerden-Dogu-Turkistan-A-Destek-Icin-Imza-Kampanyasi-H28214.Html

Share
718 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ