logo

trugen jacn

İLHAM TOHTİ İNSİYAFİ BAŞKANI ENVER CAN, ÖRKEŞ DEVLETİ’Nİ YENİ GÖREVİ İÇİN TEBRİK ETTİ

Enver Can on behalf of Ilham Tohti, co-winner of the Václav Havel Human  Rights Prize 2019 - YouTube

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Almanya merkezli İlham Tohti Enstitüsü Başkanı Enver Can bu Enstitünün yaptığı onursal Başkanı de Örkeş Devleti’nin Tayvan Parlamentosu üyesi ve İnsan Hakları Komisyonu Genel Sekreter Yardımcılığı görevine seçilmesini yayınladı bir mesajla kutladı ve kendisine bu yeni görevi için yürekten kutladığını ve bundan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

İlham Tohti İnsiyatifi Başkanı Enver Can’in İlham Tohti İnsiyatifi’nin kurumsal Sosyal medya hesabından yayınladığı kutlama mesaji şöyle ;

Sayın Örkeş Devleti biz Uygurlar için çok önemli bir kişilik ve uluslararası toplumda tanınmış ve seçkin bir değerimizdir. Sayın Örkeş Devleti’nin demokrasi ve insan haklar değerleri ile ülkesi ve halkına yürekten bağlı olması bizim kutsal Doğu Türkistan davası için çok önemlidir. Kendisinin siyasi deneyimi, cesareti ve fedakarlığı çok yakinen bilinen bir gerçektir. Kendisi bizim ulusal gururumuzdur. Tayvan Millet Meclisi insan hakları Komisyonuna üye seçilmesi ve Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevlendirilmesini yürekten tebrik ediyorum. Onun bu görevi dolayisiyle Doğu Türkistan Halkının ve Çin’in emperyalist ve yayılmacı emellerinin tehdidi altındaki ulusların hakları için bir umut olmuştur. Bölgesel ve dünya barışının sağlanması ve demokratik değerleri korunması için ÇKP. Diktatoryasına karşı mücadele etmede önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. ” ifadelerini kullandı.

Share
269 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ