logo

trugen jacn

DÜZCE BELEDİYESİ KENT MERKEZİ’NDE “DOĞU TÜRKİSTAN PARKI” ADI İLE PARK AÇTI

Düzce Belediyesi büyük bir kadirbilirlik ve vefakarlık örneği göstererek kent merkezinde “DOĞU TÜRKİSTAN PARKI” adı ile bir park açtı. Düzce Belediyesinin Çin esareti altındaki bu mazlum Türk -İslam diyarını ve onun şerefli adını Düzceli Kardeşlerimize hatırlatması ve gündemde tutulması amacı ile açtığı bu park Türkiye başta dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan Doğu Türkistan Türklerince sevinç ve şükranla karşılandı. Doğu Türkistan Türkleri Düzce Belediye Başkanı Sayın Dr.Faruk Özlü Beyefendiye bu Doğu Türkistan duyarlılığı için minnettar olduklarını ifade ediyorlar.

Dr. Faruk Özlü

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)
Düzce Belediyesi kent merkezinde bulunan Asar Deresi Saatçigil Caddesi üzerinde Doğu Türkistan Parkı açtı. Yapımı tamamlanan Doğu Türkistan Parkında ağaçlandırma çalışmalarına başlandı. Düzce Belediyesi tarafından Asar Deresi kenarında inşa edilen Doğru Türkistan Parkında ayrıca peyzaj çalışmaları de yapılıyor.

Doğu Türkistan parkı mis gibi kokacak

Doğu Türkistan parkı mis gibi kokacak
Düzce Belediyesi tarafından Asar Deresi kenarında inşa edilen Doğru Türkistan Parkında peyzaj çalışmaları yapıldı. Ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem veren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri hem kokusu hem görüntüsü ile dikkat çekecek türde ağaçların dikimini gerçekleştirdi. Ekipler park alanı içine 6 adet konik sedir, 3 adet ıhlamur, ibreli ladin ve Japon ağacı dikildi. Düzce ile özdeşleşen ıhlamur kokusunu her parka taşıyacaklarını ifade eden ekipler, peyzaj düzenlemelerinin çalışma planı çerçevesinde devam edeceğini belirtti.
Kaynak : http://www.malumathaber.com/duzce/dogu-turkistan-parki-mis-gibi-kokacak-h

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1485 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ