logo

trugen jacn
22 September 2017

ÇİNLİLERİN TERÖRİST VE KATİL ÖRGÜT PKK SEMPATİZANLIĞI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR

Doğu Türkistan araştırmaları ile ünlenen Hamit Göktürk, bebek katili bölücü teröristlerin döşedikleri mayınlarla şehit olan Mehmetçiklerin görüntülerinin Çin’de sosyal medya aracılığı ile yayıldığını ortaya çıkardı.

 Uygur Haber ve Araştırma Merkezi  (UYHAM)

Terör örgütü PKK’nın güneydoğu’da mayınlı saldırı ile şehit ettiği Mehmetçikleri paylaşan video Çin’de sosyal medya aracılığı ile yayılıyor.

Örgüt propagandası içeren video’da bölgeden geçen zırhlı araca yapılan saldırı anı görülürken, video’ya yorum yapan çinlilerin tamamı Türkiye’ye hakaretler yağdırıyor.

Araştırmacı yazar Hamit Göktürk, Çinliler Türkiye’ye nasıl bakıyor? Türkiye hakkında neler düşünüyor bilyormusunuz? ifadeleri ile paylaştığı bilgide Çinliler Mehmetçiğe karşı saldırıları överken ”Türkiye köpek bile değildir. Köpeklere hakaret etmeyin.” ”Türkiye şerefsiz bir devlettir.” ”Türkiye dünyadaki terör örgütlerinin cenneti, Doğu Türkistan örgütlerinde dahil” gibi akıl almaz hakaretler kullanılıyor.

DOĞU TÜRKİSTAN’A “YASAL SOYKIRIM” UYGULANIYOR

Çin Devleti, bölge üzerindeki hakimiyetini kuvvetlendirmeye karşı en büyük engel olarak halkın İslami kimliğini görüyor. Halkı İslam’dan vazgeçirmek için her türlü yıldırma ve baskı yönteminin kullanıldığı Çin’de Doğu Türkistan’a karşı büyük bir ”yasal soykırım” uygulanıyor.

1-20170920145228.jpg

Kaynak : http.www.kanalahaber.com/mobi/haber/dunya/cinlilerin-pkk-sempatizanligi-gun-gectikce-artiyor-373977/ 

1-20170920145228.jpg

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1666 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ