logo

trugen jacn

ÇİN’İN İŞGALİ ALTINDAKİ DOĞU TÜRKİSTANLI KARDEŞLERİMİZİN SESİ OLALIM !

ÇİN’İN İŞGALİ ALTINDAKİ DOĞU TÜRKİSTANLI KARDEŞLERİMİZİN SESİ OLALIM !

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

BİR İDEAL GENÇLİK KULÜBÜ Doğu Türkistan’daki Çin Zulmünü tüm dünyaya duyurmak ve Doğu Türkistan’a Ses Vermek için yeni bir etkinlik yapacaklarını açıklamış bulunuyor.

Sosyal medya paylaşımları ve Denizli merkezli akhisar.com.tr haber sitesinde yer alan bilgilere göre Kulüp 8 Ocak 2020 (Önümüzdeki Cumartesi günü) saat 21.00 da hazırladıkları ve aşağıda resmi görülen broşür resmi  #DoğuTürkistanaSesVer tagı ile Twitter’da paylaşım yapılacak.

Doğu Türkistan’ın sesi olmak adına en azından aşağıdaki fotoğrafı paylaşıp üstüne #DoğuTürkistanaSesVer yazmanızı bu suretle an azından sosyal medya üzerinden Doğu Türkistanlı kardeşlerimize ses vermenizi rica ederiz.

Düşünün; bir akşam evde ailenizle birlikte oturuyorsunuz. Küçüksünüz. Birden kapıdan Çinli askerler giriyor. Babanızı, büyük abinizi kolundan tutup toplama kamplarına işkenceye götürüyorlar. Onların yerine evinize Çinli, yabancı bir erkek yerleştirip size farklı bir din öğretiyorlar. Eve gelen adam artık sizinle kalmaya başlıyor; evin hanımlarını taciz ediyor, hiçbir şey yapamıyorsunuz. Anneniz, kalan birkaç âlime: “Dayanamıyorum, intihar etsem günahı var mıdır?” diye sorarak çıkış yolu aramakta… Haykırıyorsunuz; bütün dünyaya, din ve ırk kardeşlerinize: “Sesimizi duyan yok mu? Nerede kardeşliğimiz? Kurtarın bizi!” diye.

Ama nafile duymuyorlar sizi, duymamazlıktan geliyorlar.

Ne kadar acı değil mi?

O Halde susma: #DoğuTürkistanaSesVer

Twitterde ” TT ” olup Çin Zulmünü tüm dünyaya duyurmaktır.

82072294-796069764201290-391602585334710272-n.jpg

Kaynak: https://www.akishaber.com.tr/cin-zulmu-altindaki-dogu-turkistanin-sesi-ol-90421h.htm Çin Zulmü Altındaki Doğu Türkistan’ın Sesi Ol!

Share
1617 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ