logo

trugen jacn

ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ ÇİNNAZİ KAMPLARINDAKİ VAHŞETİ DÜNYAYI ŞOKE EDİYOR

Çin’in işgalindeki Doğu Türkistan genelinde 2017’den beri açtığı yüzlerce Çin tipi Nazi/Toplama Kamplarından kurtulmayı başaran Kamp mağdurlarının ifşaatları ile özellikle bu Kamplarda İşkenceci olarak görev yapan Jiang takma isimli Çinli  Polis Memuru  tanığın  ifadeleri  ile bu kamplarda uygulanan vahşet, dünya’yı şoke ettiği bildirildi. 2017’den beri Doğu Türkistan’ı dünyaya kapatan ve dış dünya ile  her türlü iletişimi  engelleyen İşgalci  Çin,  bu kamplarda haksız ve  hukuksuz olarak tuttuğu  milyonlarca  Uygur,Kazak ve diğer Müslüman Türk tutuklulara yaptığı baskı, zulüm ve  insanlık dışı işkenceler  insanlığın ve özellikle Türk-İslam dünyasının  utanç verici kayıtsızlığından cesaret alarak şiddetini günden güne arttırarak devam ettiriyor. 

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Çin’in işgalindeki Doğu Türkistan genelinde 2017’den beri açtığı yüzlerce Çin tipi Nazi/Toplama Kamplarından kurtulmayı başaran Kamp mağdurlarının ifşaatları ile özellikle bu Kamplarda İşkenceci olarak görev yapan Jiang takma isimli Çinli  Polis Memuru  tanığın  ifadeleri  ile bu kamplarda uygulanan vahşet, dünyayı şoke ettiği bildirildi.

2017’den bu yana Uygur bölgesi genelinde   büyük çaplı  toplu tutuklamalar  sonucu Kamplara kapatılan Uygurlara yönelik yapılan  sorgulamalar ve bu esnada onlara karşı yapılan  vahşice işkenceler   büyük bir insanlık  trajedisi olarak insanlık tarihinde yer almaya devam ediyor. Bu insanlık dışı vahşet uygulamalarında İşkenceci olarak de rol alan   Wang/Jiang takma  adlı Çinli  Polisin  ifşaatları kan donduruyor. Londra’da  10-13 Eylül tarihleri ​​arasında  yapılan Uygur Mahkemesinin  ikinci bir duruşmada  da tanık olarak ifade veren  Çinli eski Polis Çin’in tutuklulara  nasıl vahşice işkenceler yaptığını anlattı.  Avrupa’ya kaçan ve  siyasi sığınma talebinde bulunan eski polis memuru, kısa süre önce adını değiştirdi ve Çin toplama kamplarında Uygurlara yönelik acımasız ve  vahşi   işkenceleri   batı medyasına ifşa etmeyi  sürdürüyor.

Alman Haber Ağı(DW)  17 Ekim’de, “Sincan’da Korkunç İşkenceler ;  Şaşırtıcı  Demirden İşkence  Koltukları ve Cinsel Saldırı: Çin Hükümeti Muhaliflere Çok  Acımasız Zulüm ve İşkenceler yapıyor.” başlıklı bir  haber yorum yayınladı. Jiang takma  adlı bu  Çinli polis memurunun Çin işgal yönetiminin insanlık kalıbından çıkmış bu  acımasız ve vahşi  zulüm ve işkencelerine  atıfta bulundu.  Çinli bu eski İşkenceci Çinli Polisin arka arkadan batı medyasına müthis ifşaatlarda bulunması  batı kamu oyunda  şok etkisi yarattığı belirtildi.

Bu  açıklamaları  şimdiye kadar  Çin Halk Cumhuriyeti yönetiminin Uygurlara yaptığı zulüm ve işkenceler hakkında  ilk kez  görev almış bir Çinli Polisin  Uygurlara yönelik sistematik ve  potansiyel işkencelerinin  kanıtlarını sunmasıdır.

 

Bir siyah beyaz iç mekan görseli olabilir

Makale şu  şok açıklamalar ile devam ediyor :

1- Yumruklama ve  Tekmeleme: Uygur tutuklular  karşı Çinli polisler Yumruklama ve  tekmeleme ve diğer her türlü  yöntemleri  kullanarak işkence yapıyordu. Bu işkenceler  Çin’in karşı tarafa (Uygurlara) ne kadar acımasız olduğunun bir  kanıtıdır.

2- İşkenceler Tıksındırıcı ve Şok Edici : Eski  işkenceci  Jiang takma isimli  Çinli polis  İngiltere’deki Morning Post gazetesine verdiği röportajda, Çinli Polislerin  sıra ile nöbetleşerek Uygur tutukluları kemerleri ile döverek işkence ettiklerini Çinli Polislerin istirap içinde feryat eden Uygur tutukluların  ağlamaları karşısında onların zevk alarak  kahkahalar atarak dalga geçtiklerini bu durumun ise şok edici  bir tavır olduğunu  ifade ediyor. ÇKP rejiminin   bu işkence metodlarının Çin hükümetinin bugüne kadar uyguladığı en tiksindirici işkence  türü olduğunu da belirtiyor.

3- Çinli polislerin Uygur  mahkumları  ağır şekilde  döverek  öldürüyor : Bazı Çinli  polislerinin mahkûmların istirabı ve acısı ile dalga geçtiğini  onların feryatlarından   keyif aldıklarına  tanık olduğu ve  14 yaşındaki  çocukların dahi kamplara hapsedildiğini belirterek : “Ben görev yaptığım bu Toplama Kamplarında “Cehennem  Hayatı ” gibi bu trajik  bir zulüm yaşadım. Tutuklulara  ağır bedensel cezalar uygulanıyordu Bir keresinde bir Uygur tutukluyu  üç ÇKP  polisi  sıra ile işkenceden geçirdi. Ellerindeki kemerleri ile  sıra ile kırbaçladı.  Onun feryatları göklere yükseliyordu.  Canlı olarak  sorgu ve İşkence odasına giren bu zavallı Uygur tutuklunun  bir süre sonra  sesi kesildi. Sonra anlaşıldı ki o bu kırbaçlı işkenceye dayanamadı ve  hayatını kaybetti.  Canlı giren bu tutuklunun  sorgu odasından ölüsü  çıktı.

4- Tutukluları Uykusuz Bırakarak İşkence yapmak :   Tutukluları   günlerce uykusuz bırakarak yapılan bu işkence yöntemi basit  bir cezalandırma olarak görülse aslında en acımasız ve en vahşi bir  işkence yönetimidir. yönetimdir. Tutuklular  günlerce uykusuz bırakılmaları sonucu ayakta duramayıp yere yığılıyor.  Tutuklu  kontrol edildiğinde  canlı ise Hastaneye kaldırılarak tedavi edilerek  eski sağlığına kavuşturuluyor.

5- Suda Boğmak Yöntemi ile yapılan işkence : Tutuklunun başına plastik torba geçirilerek içerisine su doldurulup havasız bırakılıyor ve boğulmak  suretiyle işkence yapılıyor.

6- Kaplan Koltuğuna Oturtularak Yapılan İşkence : tutuklu her tarafı demirden yapılan ve Kaplan Koltuğu adı verilen bir demir koltukta  günlerce zorla  oturtuluyor. El ve ayakları ile tüm bedeni  hareket edemeyeceği şekilde   koltuğun üzerindeki keleplere bağlanıyor. Bu şekilde sürekli sorgulanıyor.

7-  Diğer işkence yöntemleri  ise şunlar  olup, bu işkence yöntemleri normal ve sıradan işkenceler olarak tanımlanıyor  : 1- Yumruklanarak yapılan işkenceler 2- Erkek ve kadınların cinsel organlarına elektrik vermek 3- Yerde yatırılarak tekmelenerek işkenceler yapmak

Çin toplama kamplarındaki Batılı vahşet Batılıları şok ediyor

Kamp Mağdur Kalbinur Sıddık :  Çinli Polisin Anlattıkları Kamplardaki İşkencelerin Sadece Bir Kısmı  

Doğu Türkistan’daki bir Çin tipi Toplama Kampında hapsedilen ve çok ağır işkencelere maruz kalan ve halen Hollanda’da siyasi sığınma talebinde bulunan  Qalbinur Sıddık,eski işkenceci ÇKP Polisinin ifşa ettiği işkence çeşitlerinin kamplarda  tutuklu Uygurlara yapılan işkencelerin sadece bir kısmı olduğunu beliriterek şöyle konuştu :  Çin’in Doğu Türkistan’daki toplama kamplarında  tutuklulara uygulanan elektrikli işkence yönetiminin  sadece 5 türünü biliyorum. Bu yöntemler  ise şunlardır :

  1.  Tutuklulara elektrikli copla dövülerek yapılan işkenceler
  2.  Tutuklunun Kafasına geçirilen metal barete elektrik verilerek yapılan işkence
  3.  Tutukulunun el ve ayaklarına takılan elektrikli eldivenlerle işkence
  4. elektrikli sandalyeye oturtularak yapılan işkence
  5. Tutuklu  erkeklerin ve kadınların cinsel organlarına elektrik kabloları takarak yapılan  işkence.

 

İşkenceci Çinli Polis Avrupa’ya Sığınıyor

DW’de yayınlanan makale şöyle devam ediyor :  39 yaşındaki eski polis memuru Jiang  2020’de siyasi sığınma talebinde bulunmak için Avrupa’ya kaçtığını ifade ediyor. Kendisi  daha önce milyonlarca Uygur’un hapsedildiği toplama kamplarında  bilfiil çalıştığını  ifade ediyor ve tanık olduğu işkence olaylarını söylüyor. Kendisinin Doğu Türkistan’daki Çin tipi Toplama kamplarında görev yaparken  tutuklulara yapılan zulüm ve işkenceler için ” Trajik bir cehennem zulmü ve  hayatı” yaşadığını bildiriyor.

 

Çin’in Uygurlara Baskı ve İşkence Zulümleri Şaşırtıcı ve Kabul Edilemez

Bilindiği gibi   Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da 2017 yılından açtığı Çin tipi Toplama Kamplarında  yıllardan beri  milyonlarca  Uygur, Kazak, Özbek ve Tatar  vediğer   etnik Türk etnik gruplarına mensup  insanlar haksız ve hukuksuz olarak tutuluyorlar. Bu toplama kamplarından bir şekilde kurtulmayı başaran Kamp mağdurları ile tanıklar kendilerine  yapılan insanlık dışı acımasız ve vahşi  baskı zulüm işkenceleri anlattılar. Bu ifadeler 21.yüz yılın uygar  dünyasında  şaşırtıcı ve kabul edilemezdi.  Eski bir Çinli polis memuru ile  kamp  mağduru ve tanıklarının verdiği bilgiler   dünyayı daha da şok edeceği ve insanları şok edeceği belirtiliyor.

Share
188 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ