logo

trugen jacn

ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN’DA YENİ BİR KATLİAMA GİRİŞECEĞİNDEN ENDİŞE EDİLİYOR

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Pekin’in Urumçi’ye özellikle atadığı Tibet Canisi Çin Irkçı-Faşisti ÇKP Bölge Sekreteri Çin Çuvenggou’nun Doğu Türkistan’daki baskı,zulüm,insanlıkdışı cinayet,dini ve ırkı soykırım uygulamaları hız kesmeden devem ettiriyor. Doğu Türkistan’ı dünyadan koparak  tüm iletişim  kanallarını kapatan ve ülkeye giriş çıkışları da tamamen  yasaklayan  Doğu TÜrkistan’ı adeta bir Çelik Perde İçine Kapatan  Pekin’in Urumçi’deki  zulüm  Çomağının bu kez yeni bir kolektif  Türk katliamına  hazırlandığı öne sürülüyor.

Sosyal medya hesabında paylaşılan  ve  güvenilir bir kaynak  olduğu  belirtilen  yeni bilgileri  şöyle açıklıyor ;

Çin,Yabancıları Doğu Türkistan’dan Kovuyor 

Güvenilir  haber kaynağı  Çin İşgal yönetiminin başkent Urumçi’deki Üniversitelerde öğrenim gören yabancı öğrencilere birer yazı göndererek ülkeyi derhal terk etmelerini aksi takdirde polis zoru ile sınır dışı edileceğini  ihtar ettikleri  bildiriyor.Ayrıca,diğer kentlerde okuyan Üniversite öğrencilerine da aynı duyurunun gönderildiğini belirtiyor. 2018/2019  ders yılından  itibaren de ülke’de faaliyet gösteren Üniversite ve diğer Yüksek Öğretim kurum ve kuruluşlarına  yabancı öğrenci alınmayacağı ve ayrıca Misafir akademisyen, araştırmacı ve diğer bilimsel amaçlarla gelmek isteyenlerin de bu taleplerinin geri çevrileceği ifade ediliyor. Geçen yıldan beri ülke’de  ticari şirket sahibi olan  ve  oturum izni alanlar sınır dışı edilmiş ve Doğu Türkistan asıllı bir çok Türk Vatandaşı  iş adamının varlıklarına el konularak kovulmuş veya çeşitli sudan bahanelerle hapse atılmıştı,Bu Sınır dışı etme ve tutuklama kampanyasından kurtulanların da bu kez alınan bu yeni  kararla ülkeden kovuldukları bildiriliyor.

Yabancı Öğrenci Kabul Ve Kayıtları  Durduruldu

Bir diğer  kaynaktan   elde edilen bir diğer  bilgiye göre ise  , ÇKP Yönetimi, Çin işgali altındaki Doğu Türkistan Üniversitelerine yabancı öğrenci alımını durdurduğu açıklandı.
Daha önceki tarihlerde kadı yapılan yabancıların de kayıtların iptal edilerek silindiği ve bu durumun kendilerine tebliğ edildikleri   de  duyuruldu.
Eğitimi devam etmekte olan yabancı öğrencilerin ise, hemen ülkelerine geri dönmesi gerektiğine dair tebligatların kendilerine gönderilmeye başlandığı de ifade edildi.

Çin’in Doğu Türkistan’da Yeniden  Büyük Katliama  Girişeceğindern Endişe Ediliyor

Çin işgal yönetiminin bu yeni uygulamaları   1949-1976  yılları arasıındaki Mao dönemini hatırlatıyor. Ayrıca,1937-1944 yılları arasında Doğu Türkistan Çin-Sovyet  ortak terörizmi yürüten ve  Doğu Türkistanlı devlet adamları.bilim ve din adamları ile okumuş aydınların tamamını envaiçeşit Çin işkenceleri ile  katleden Stalin kuklası Türklerin katili Çin Faşisti  General Şeng Si Say’ın  uygulamaları ile bire bir çakışıyor.  ÇKP rejiminin Kurucusu ve  ve en az 100 milyon insanın katili Mao Zedong devrini hatırlattığı açıkça  görüldüğü ifade ediliyor.  Çin’in Kurucu diktatörü Mao da 1958-1983 yılları arasında insanlık tarihinin en büyük trajedilerinden olan Kültür Devrimi günlerini hatırlattığı belirtiliyor.  İcra ettikleri Çin Nazizmi temelli insanlık dışı cinayet ve soykırım uygulamalarında bir birlerinin tamamlayıcıları olan   General Şeng ve Diktatör Mao da  Türk katliamlarından önce  ülkeyi dış dünya’ya kapatmış  ve dünyadan tecrit ederek ülke’de büyük ve kapsamlı Türk soykırımlarını gerçekleştirmişti.   ÇKP İşgal rejiminin günümüzde de  ülkeyi dünyadan  izole ederek üstü açık Hapishaneye dönüştürmesini ülke’de yeniden büyük bir toplu katliama  girişeceği  endişesini güçlendiriyor.

Otomatik alternatif metin yok.

Ceset Yakma Kretoryumunda Çalışıtırılacak 50 Kişilik Kadro İçin İlan yayınlandı
50نەپەر قوغدۇغۇچى خادىم ئالىدىكەن . . ئىشلەش ئورنى ئۈرۈمچى شەھىرىنىڭ ئەتىراپى ئىش ھەققى   8000 سو.
Yine sosyal medya’da yer alan ve Çin’in resmi medyasında yayınlanan bir eleman alım ilanı da ayrıca dikkat çekici bulunuyor.Bu ilana göre güvenlik elemanı olarak 50 kişinin işe alınacağı  ve iş yerlerinin ise Urumçi civarında olacağı bildiriliyor. Bu Güvenlik elemanlarına ödenecek  maaşın ise çok yüksek tutulduğu  ve  yeni alınacak bu güvenlik elemanlarının maaşının  ise,8 bin Yuan(Bin $) civarında olduğu belirtiliyor. Bu durumun ise çok manidar ve şüpheli bulunuyor.

Urumçi Civarında 7 Fırınlı Dev Bir Kretoryumun İnşa Edilmekte Olduğu Bildiriliyor.
Sosyal medya’da yer alan bir diğer bilgiye göre Doğu Türkistan’ın Urumçi başta,Gulca,Kaşgar, Aksu,Turfan, Yarkent,Kumul ve Hoten gibi Uygurların yoğun olarak yaşadığı büyük kentlerde büyük Kremoteryomların inşa edilmekte olduğu,bunların en büyüğünün ise 7 Fırınlı olarak başkent Urumçi civarında inşa edileceği bilgisi yer alıyor.

Çin Irkçısi  -Faşisti Çin Çuvenggou ;  ÇKP Gestaposunun Urumçi’deki  Eli Kanlı Müslüman  Türk Katili

ÇKP.Faşist rejiminin Ağostos 2016 ‘de Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklerin bir an önce toptan katlederek imha etmesi için özellikle Urumçi’ye atadığı Tibet Canisi  ÇKP Faşizminin eli kanlı katili Çin’in  Hitler Faşizminin ölüm  makinası ve kanlı terör  örgütü olan GESTAPO’nun insanlık dışı cinayet  ve öldürme yöntemlerini örnek aldığı açıkça görülüyor.

Uzmanlar Çin Irkçısı ve Türklerin katili ÇKP’nin Urumçi’deki Kellekeser ve katili  Çin’in bu uygulamaları ile haklı olarak ÇKP rejim muhalifi Çinli iinsan hakları aktivisti ve bilim adamı Prof.Dr.Xia’nın  ” ÇKP Gestapusu’nun Urumçi’deki   Şefi” sıfatına fazlası    ile  hak ettiğini ifade ediyorlar.

 

Share
2944 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ