logo

trugen jacn

CHP MİLLETVEKİLİ AYDIN : ZULMÜ KONUŞANLAR ÇİN’İN UYGUR ZULMÜNE SEYİRCİ KALDILAR

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ ERKAN AYDIN MECLİS KONUŞMASI-11.MADDE-28 KASIM 2019  - YouTube

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

CHP Bursa Milletvekili ve TBMM.İçişleri Komisyonu üyesi Sayın Erkan Aydın İYİ Parti ve CHP TBMM.guruplarının Çin’in işgalindeki Doğu Türkistan’da yaşaan Türklere yönelik baskıların araştırılması için ortaklaşa verdikleri Araştırma Önergesinin Cumhur İttifakı üyesi Milletvekililerinve reddedilmesine sert tepki gösterdiği bldirildi. CHP Milletvekili Aydın,twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında ” Her Fırsatta Zulmü Dile Getirenler (Uygurlara) yapılan Zülme yine seyirci Kaldılar !” sözleri ile tepkisini dile getirdi.

CHP Bursa Milletvekili ve TBMM.İçişleri Komisyonu üyesi Sayın Erkan Aydın’in kişisel kwitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle :

“ZULÜM DEDİLER ZULME SEYİRCİ KALDILAR”

CHP’li milletvekili Aydın, “Çin’in baskıcı uygulamalarına maruz kalan Uygur Türkleri’nin sorunlarının araştırılması ile ilgili teklif az önce AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. Her fırsatta zulmü dile getirenler zulme yine seyirci kaldı…” dedi.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/uygur-turklerinin-sorunlari-arastirilsin-onergesi-akp-ve-mhpnin-oylariyla-reddedildi-5924067/
Share
208 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ