logo

trugen jacn

DOĞU TÜRKİSTAN’IN PETROLCÜ KATİLLERİ !

Murat ÇOBANOĞLU

Sık sık Uygurlara yönelik Çin zulmüyle gündeme gelen Doğu Türkistan topraklarının  (Çinlilerin taktığı isimleSincan Uygur Özerk Bölgesi’nin)  altında dünyanın en büyük petrol rezervlerinden biri yatıyormuş.Çin’in dev petrol üreticisi PetroChina, Doğu Türkistan’ ın kuzeyindeki  bağlı Cungarya havzasındaki Mahu bölgesinde 1 milyar ton petrol rezervine sahip yeni bir yatak keşfedildiğini açıkladı.

Bu demek oluyor ki  KATİL ÇİN !!! ve sessiz kalan dünya !!!

Çeşitli seneryolar ile din maskesi altında katledilen kandaşlarımızın aslında emperyalizm ve  siyonizme hizmet edenlerin katliamlarına maruz kaldıkları bu haber ile daha da netleşmiştir. Neden sessiz kaldıkları aşikar olan tüm dünya suçludur. !

Hocalı da Soykırım olur DÜNYA SESSİZ !!!

Ahıska’ da katliam olur DÜNYA SESSİZ !!!

Halepçe de DÜNYA SESSİZ !!!

Bosna’da soykırım olur DÜNYA SESSİZ !!!

Ama Fransa da patlama olur DÜNYA AYAKTA !!!

Amerika da patlama olur DÜNYA AYAKTA !!!

Biz Türkler bir olup birlik olmayı artık başarabilmeliyiz.

Türk Dünyası 5 ve 7 den büyüktür ey ahali….

Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz kısıtlı imkânlar dâhilinde var olma mücadelesi verirken Çin hükümeti bölgeyi baskı altında tutarak dönüştürme ve sindirme politikalarına devam ediyor. Bölgede yerel kültürün, dini inançların yaşanması kısıtlanıyor ve fertler öz kimliklerinden uzaklaştırılmaya çalışılıyor.Buna rağmen Türk Dünyası sesini yükseltmediği gibi Türkiye Şangay’da iş birlikleri yapmaktadır.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, yazı

Bu acı tabloya sessiz kalmak Türklüğe ihanettir.Katliamlara sessiz kalmak insanlık ayıbıdır.Atalar yurdunu gözden çıkarmak kansızlıktır.

Doğu Türkistan halkı Çin’in kimliksizleştirme politikaları ile mücadele ederken yaşanan baskı ve zorbalığı dünyaya duyurma imkânı bulamıyorlar. İnsanlar yaşadıkları mahallede çevriliyor ve cep telefonları kontrol ediliyor. Kendi yağları ile kavrulmaya çalışan halk yakın takibe alınıyor, damgalanıyor ve suçlu ilan edilip cezalandırılıyor. Kültürel kimlikleri ile bütünleşen ve asimilasyona karşı direnç gösteren kardeşlerimiz toptan yok edilmek ve dönüştürülmek isteniyor. Çin hükümeti menfur eylemlerine her gün bir yenisini daha ekliyor. Çinlilere ekonomik ayrıcalıklar tanıyor ve Doğu Türkistan’a göç etmeleri için teşvik ediyor. Bölgede demografik bir değişim hedefleyen Çin hükümeti son üç ayda 3 bin 500 camiyi yıktırmış bulunuyor.

Bölgedeki Müslüman halklara siyasi ve sosyal baskı uygulayan Çin yönetiminin birinci hedefi toplumu bilinçlendirme ve yönlendirme potansiyeline sahip kişiler ve bu kişilerin etkin olduğu Camiler…

Nitekim bölgedeki camilerin takibe alınması için  ÇKP.’lı Memura  görev verildi.

Çin Komünist Parti’ye bağlı medya kuruluşların ifadelerine göre camileri izleme kararının ardından rapor hazırlanacak ve insanlar baskı ve gözlem altında tutulacaklar.

Çin hükümeti Müslüman halkın yoğunlukta olduğu Doğu Türkistan’da daha evvel de kamu çalışanlarına oruç tutma yasağı getirmiş, insanları kılık kıyafet konusunda kısıtlamalara tabi tutmuştu. Çin’in baskılarına karşı halkı bilinçlendiren öncü kişiler katledilmiş ve yıldırma politikaları devam etmişti.

Bölgede baskılar devam ederken, zor şartlar altında kültürel kimliklerini korumaya ve inandıkları gibi yaşamaya gayret eden Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz kendilerine uzanacak bir el bekliyorlar.

Kaynak : http://haberturkeli.com/haber.php?haber=dogu-turkistanin-petrolcu-katilleri  

Share
880 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ