logo

trugen jacn
11 Aralık 2014

EĞİTİM BİR SEN SİİRT ŞUBESİ : DOĞU TÜRKİSTAN VE İSLAM DİYARLARINDA KATLİAM VAR..!

              Eğitim Bir Sen Siirt Şubesi  Başkanı Murat Şeker tarafından 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınlandı.

Sendika tarafından yayınlanan mesajda, insanı manevi yönden tatminden aciz olan Batı medeniyetinin büyük problemler karşısında attığı, tutarlılığını teminde de güçlük çektiği cılız adımlardan birinin de 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü olduğu belirtildi.

İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ni yayınlayan Birleşmiş Milletler‘in kanı, gözyaşını durdurmaya ilişkin en ufak bir etkisinin bulunmadığının ileri sürüldüğü mesajda, şu ifadelere yer verildi:

 “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Daimi Üyesi beş devletten her birini Birleşmiş Milletler üyesi tüm diğer devletlerden üstün tutan ve mezkür devletlerin mazlumlara tatbik olunan zulmü durdurmaya yönelik her türlü girişimi veto ettiği, zalime göre dizayn edilmiş bir yapısı bulunmaktadır. Beş ülkenin dünyanın tamamına nizam vermeye çalıştığı bir dönemde, dünyanın beşten büyük olduğu gerçeğini haykırmanın ve bunun gereğini yapmanın zamanı gelmiştir. Müslümanlar söz konusu olunca kılını kıpırdatmayan Birleşmiş Milletler, tavrını insan hayatının mehabetine göre değil, ABD,İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin‘den oluşan daimi üyelerinin menfaatine göre belirlemektedir. Irak, Suriye, Filistin, Myanmar, Doğu Türkistan başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında, özellikle Müslümanların yaşadığı coğrafyada yüz binlerce insan katledilirken, Birleşmiş Milletler‘in takındığı tavır bunun en belirgin göstergesidir.”,

Mesajın son bölümünde, Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yetim, yoksul, mağdur ve mazlum hakkının gözetildiği adil bir dünya dileği yer aldı. – Siirt

 Kaynak  : haberler.com.tr
Etiketler: » » »
Share
1640 Kez Görüntülendi.